Popularne

Artykuł

Ogród

Meble ogrodowe z aluminium – sprawdź, jak urządzić z nimi swój zielony zakątek!

Meble ogrodowe z aluminium – sprawdź, jak urządzić z nimi swój zielony zakątek!

Podstawa pięknego i przytulnego ogrodu to oczywiście zieleń. Zawsze na pierwszym miejscu stawiamy aranżację roślin, kwiatów oraz pielęgnację trawnika. Ostatecznie jednak chcemy spędzać w nim więcej czasu, aby wygodnie zjeść kolację z przyjaciółmi lub poczytać książkę z kawą w dłoni, potrzebne są meble ogrodowe. Cała sztuka polega jednak na tym, by wybrać takie meble, które doskonale będą komponować się z zielenią, tarasem, a do tego będą łatwe w utrzymaniu. I dlatego coraz więcej osób chętnie sięga po meble ogrodowe z aluminium. Zobacz, jak dobrze wybrany zestaw mebli uświetni Twój ogród.

Aluminiowe meble ogrodowe. Jaki kolor i z czym je zestawić?

Nawet najlepiej wykonane meble ogrodowe muszą być odpowiednio dostosowane do otoczenia oraz dodatków takich jak poduszki, narzuty i akcesoria. Chodzi o zastosowanie dobrze współgrających kolorów. Meble aluminiowe do ogrodu najczęściej można spotkać w kolorach grafitowym, antracytowym, szarym lub czarnym. To nie tylko praktyczne rozwiązanie – nie widać na nich zabrudzeń – ale też zabieg stylistyczny. Takie kolory doskonale wpasowują się w zieleń trawy i roślin, ale też płytek na tarasie. Kontrast z jasnymi ścianami domu również dobrze rzuca się w oko. Idealnym rozwiązaniem jest stolik aluminiowy z eleganckim, szklanym blatem, do którego dołączysz aluminiowe krzesła z plecionką. Proste w utrzymaniu i minimalistyczne.

Jeśli chodzi o dodatki, można wybrać kontrast lub dopasowanie. W ofercie sklepów z meblami ogrodowymi znajdziesz, chociażby jednoosobowe aluminiowe fotele, których stelaż może być jasny lub w ciemnym kolorze. Bardziej widoczne i przyciągające wzrok gości będą poduszki w kolorze przeciwnym, czyli białe do ciemnych mebli oraz ciemne do białego stelażu. Z kolei bezpiecznym rozwiązaniem, które zawsze jest w modzie, są poduszki w tym samym kolorze – często sprzedawane w zestawie z meblami. Aluminiowe meble ogrodowe, a zwłaszcza stoliki, są raczej minimalistyczne z uwagi na metalową, prostą konstrukcję. Z tego względu rozważ dodatki takie jak świece czy różnego rodzaju ozdoby w postaci kwiatów, wazonów.

Meble ogrodowe z aluminium – propozycje i pomysły na aranżację

Wiele osób decyduje się na meble aluminiowe do ogrodu ze względu na praktyczność. Mogą jednak także być ozdobą ogrodu, jeśli odpowiednio je zestawimy. Jeśli posiadasz prostokątną powierzchnię ogrodu lub tarasu, doskonałym wyborem będzie narożnik z aluminium. Świetnie wpasuje się w kąt, dzięki czemu nadasz przytulności całemu ogrodowi. To tworzy także przestrzeń dla aluminiowych stolików – tutaj wybór jest ogromny. Możesz postawić na szklany blat, stylizowany na drewno lub całkowicie aluminiowy.

Prócz narożnika, w ofertach sklepów znajdziesz kilka rodzajów foteli lub krzeseł, które będą miejscem wypoczynku. Miłośnicy delikatniejszego, bardziej naturalnego stylu docenią fotele z elementami drewnianymi w postaci np. podłokietnika, które wygodę zapewniają dzięki miękkim poduszkom. Bardziej minimalistyczny wystrój ogrodu zagwarantują krzesła wykonane z aluminium pokryte plecionką, najczęściej w kolorze grafitowym. Aluminiowe meble ogrodowe to inwestycja na lata. Pamiętaj tylko, aby zapewnić im odpowiednią pielęgnację!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *