Popularne

Artykuł

Ogród

Minimalistyczne meble do ogrodu – kiedy się sprawdzają?

Minimalistyczne meble do ogrodu – kiedy się sprawdzają?

Meble w ogrodzie to podstawa, by zapewnić sobie i bliskim komfort wypoczynku na świeżym powietrzu w przydomowym terenie. Duże zróżnicowanie dostępnych produktów sprawia, że wiele osób zastanawia się, jakie rozwiązania najlepiej wybrać. Wielu użytkowników decyduje się na wyposażenie do ogrodu w stylu minimalistycznych. Skąd bierze się tak duże zainteresowanie meblami w tym typie? Czym się wyróżniają i do jakich przestrzeni najlepiej je wprowadzić? O tym wszystkim napiszemy w dalszej części tekstu.

Minimalizm w wyposażeniu ogrodu – cechy nowoczesnych mebli na taras lub balkon

Minimalizm to trend, który zdominował aranżację modnych ogrodów. Co go wyróżnia w przypadku mebli ogrodowych?

Każda konstrukcja, bez względu na to, czy chodzi o stolik kawowy, fotel czy sofę, odznacza się skrajnym uproszczeniem formy. Meble tworzy się w oparciu o podstawowe bryły geometryczne. Unika się niepotrzebnych ornamentów i detali ozdobnych. Nie oznacza to jednak, że meble minimalistyczne nie mogą stać się prawdziwą ozdobą ogrodu. Zazwyczaj projektanci skupiają się na wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów, które same w sobie wyróżniają się ciekawymi walorami estetycznymi.

Dobre meble minimalistyczne, jak choćby konstrukcje ze strony Bazkar, muszą być przede wszystkim wygodne. W tym stylu projektuje się nowoczesne sofy i fotele do ogrodu, pozwalające na wielogodzinną rekreację w przydomowym terenie, bez obaw o choćby najmniejszy nawet dyskomfort dużych i małych użytkowników.

Zastosowanie solidnych materiałów przekłada się na trwałość mebli minimalistycznych do ogrodu. Jeśli wybierze się wysokiej jakości produkty, posłużą w optymalnej formie przez naprawdę długi czas.

Z czego produkuje się minimalistyczne meble ogrodowe?

Meble minimalistyczne to także konkretne materiały, z których tworzy się praktyczne wyposażenie na balkon i taras lub do przydomowej altany.

Zazwyczaj sięga się po trwałe konstrukcje z:

  • drewna,
  • tworzyw sztucznych.

Meble drewniane to chyba najbardziej tradycyjne rozwiązania, znane i lubiane od lat. Odznaczają się surową formą i designem, który wpisuje się w większość aktualnych trendów ogrodowych. W ich przypadku trzeba jednak pamiętać o regularnych zabiegach pielęgnacyjnych oraz konieczności zimowania mebli w suchym miejscu o dobrej cyrkulacji powietrza.

Osoby ceniące wygodę mogą postawić na meble z tworzywa sztucznego, zwłaszcza z polipropylenu lub technorattanu. Taki materiał jest w pełni odporny na szkodliwe czynniki zewnętrzne, dzięki czemu wyposażenie można swobodnie przechowywać na zewnątrz przez cały rok, bez obaw o promieniowanie UV, wilgoć lub zmiany temperatur. Trwałe tworzywa sztuczne miewają rozmaite kolory, a wykończenie powierzchni może do złudzenia imitować konstrukcje drewniane (polipropylen z efektem drewna) albo efektowne plecionki rattanowe (technorattan).

Do jakich ogrodów warto wprowadzić meble minimalistyczne?

Ascetyczne konstrukcje mebli minimalistycznych oczywiście najlepiej wpisują się w surowe ogrody nowoczesne. Można jednak bez przeszkód wykorzystać je także w innych typach aranżacji, stawiających na wygodę korzystania z przydomowej przestrzeni jako miejsca do rekreacji.

Meble minimalistyczne świetnie sprawdzają się w ogrodach skandynawskich. Warto także rozważyć użycie ich w przydomowych terenach zaaranżowanych w stylu japońskich, a nawet w efektownych ogrodach zen.

Jeśli natomiast stawia się na wyposażenie minimalistyczne w ogrodzie klasycznym, ciekawie ożywia się przestrzeń, dodając jej nieco nowoczesnego wyrazu.

Prosta konstrukcji i modne dodatki do mebli minimalistycznych

Prosta bryła i trwałość wyróżniają konstrukcje w stylu minimalistycznym. Warto jednak pamiętać, że nawet tak ascetyczne wyposażenie do ogrodu potrafi stać się efektowną dekoracją. Wszystko za sprawą dodatków i akcesoriów ozdobnych, a zwłaszcza poduszek na meble ogrodowe.

Na sofach i fotelach minimalistycznych układa się najczęściej dwa rodzaje poduszek – duże poduchy dopasowane wielkością i kształtem do siedziska, a także maleńkie poduszeczki dekoracyjne.

Tego typu akcesoria spełniają podwójną rolę. Z jednej strony bowiem podnoszą komfort siedzenia. Z drugiej ozdabiają mebel, dodając mu koloru i ciekawego wyrazu. Często uznaje się poduszki na meble ogrodowe za skuteczny sposób na zmianę oblicza przydomowego terenu, bez konieczności angażowania olbrzymich środków finansowych.

Nowoczesny i piękny ogród minimalistyczny

Meble minimalistyczne łączą to, co najlepsze w wygodnym i trwałym wyposażeniu do ogrodu z uniwersalną estetyką, która wpisuje się w większość aranżacji. Dzięki nim przydomowy teren staje się piękniejszy i jeszcze wygodniejszy dla wszystkich użytkowników.

Podobne artykuły

1 komentarz

  1. Avatar
    Ogrodnik

    Takie minimalistyczne meble to świetne rozwiązanie, zwłaszcza przy dzieciach 🙂

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *