Popularne

Artykuł

Ogród

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy – jak wybrać najlepiej?

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy – jak wybrać najlepiej?

Wysokiej jakości narzędzia i sprzęt ogrodniczy powinny znaleźć się na liście zakupów każdego ogrodnika. W dobrych sklepach ogrodniczych znajdziemy szeroki wybór wysokiej jakości narzędzi. Które z nich powinniśmy kupić, żeby prace w naszym ogrodzie przebiegały szybko i sprawnie?

Sprawdź promocje na sprzęt ogrodniczy w sklepie.plantet.pl

Grabie, które pomogą nam utrzymać porządek

Do narzędzi, bez których żaden ogrodnik nie jest w stanie się obyć należą grabie. Grabie pomogą nam szybko usunąć liście, które opadły z drzew i krzewów czy skoszoną trawę. Ogrodnicy wykorzystują grabie również do wyrównywania powierzchni grządek. W sprzedaży dostępne są grabie o miękkich i twardych zębach, które nadają się do różnych zastosowań.

Solidne motyki

Motyki są pomocne przy usuwaniu chwastów, a także przekopywaniu grządek i spulchnianiu gleby. Są one narzędziami wielofunkcyjnymi, które przydadzą się nam praktycznie o każdej porze roku. Zdaniem doświadczonych ogrodników bardzo praktyczne są motyki, które z jednej strony mają ostrze, z drugiej natomiast zęby. Możemy wybierać pomiędzy motykami o dłuższych i krótszych trzonkach

Wysokogatunkowy szpadel

Szpadel jest niezbędnym narzędziem do przekopywania ogrodu. Dzięki niemu sprawnie wykopiemy nawet duże doły. Użycie szpadla wymaga siły, dlatego warto wybierać modele z solidnymi trzonkami.

Widły gospodarcze

Dzięki widłom możemy szybko i sprawnie przenosić, zagarniać i zbierać siano, słomę czy obornik. Ważne, żeby posiadały one ostre, długie zęby, a także solidny trzonek. Jeżeli często korzystamy z wideł, możemy kupić kilka ich sztuk w różnych rozmiarach.

Sekatory i nożyce ogrodnicze

Dzięki ostrym (należy upewnić się, że są one wystarczająco ostre – tylko takie narzędzia pozwalają na sprawną pracę, a dodatkowo nie uszkadzają miazgi roślin) sekatorom możemy formować krzewy i przycinać gałęzie. Nożyce ogrodnicze wykorzystywane są najczęściej do ścinania kwiatów czy ziół. Zarówno sekatory, jak i nożyce muszą być wykonane z materiałów odpornych na rdzę i uszkodzenia mechaniczne.

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy inwestycją na lata

Na narzędziach i sprzęcie ogrodniczym nie warto nadmiernie oszczędzać. Doświadczeni ogrodnicy radzą, żeby potraktować je jako inwestycję na lata. Jeżeli chcemy, żeby prace ogrodowe przebiegały sprawnie, koniecznie wybierajmy narzędzia ogrodnicze, które są lekkie, a jednocześnie solidnie wykonane. Profesjonalne narzędzia ogrodnicze pozwolą nam wykonywać prace ogrodowe przez wiele godzin bez kontuzji i uczucia zmęczenia. Lekkie narzędzia ogrodnicze często wykonane są z takich materiałów jak na przykład włókno węglowe, włókno węglowe, poliamid czy duraluminium. Ich zaletą jest niska waga, a także bardzo wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Jak kupować narzędzia ogrodnicze?

Jeżeli po raz pierwszy kupujemy narzędzia ogrodnicze, unikajmy zakupów pod wpływem impulsu. Pamiętajmy, że naszym celem jest szybkie i sprawne wykonywanie prac ogrodowych przy jak najniższych kosztach. Z tego względu dobrym rozwiązaniem na początek wydaje się kupienie tylko tych narzędzi, które są nam rzeczywiście potrzebne. Zadajmy sobie pytanie jakie prace ogrodnicze wykonujemy. Następnie stwórzmy podstawowy zestaw narzędzi ogrodniczych. W miarę upływu czasu i wzrostu potrzeb możemy dokupywać kolejne narzędzia.

Idealnie byłoby, gdybyśmy mogli obejrzeć narzędzia przed zakupem. Warto jest sprawdzić czy są one wystarczająco lekkie, czy dobrze leżą w naszych dłoniach. Jeżeli kupujemy narzędzia przez internet – stawiajmy na produkty od polskich, renomowanych producentów, gdyż gwarantują nam oni wysoką jakość w przystępnej cenie.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *