Popularne

Artykuł

Ogród

Nawozy Osmocote − jak je stosować?

Nawozy Osmocote − jak je stosować?

Jeśli chcemy, aby nasze rośliny były zdrowe, obficie rosły i prawidłowo się rozwijały, powinniśmy je regularnie nawozić. Każda roślina potrzebuje pielęgnacji i dostarczenia jej niezbędnych składników odżywczych, które będzie mogła pobrać z gleby. Pamiętajmy o tym, aby nawozy były dobrej jakości, a także o ich odpowiednim składzie oraz o nawożeniu przy właściwych warunkach atmosferycznych − więc nie podczas słonecznego dnia lub suszy, a najlepiej przed deszczem, który pomoże nam w nawodnieniu i równomiernym rozłożeniu nawozu. Dobrze, aby ziemia, którą nawozimy, była delikatnie zwilżona i ciepła – spowoduje to szybsze uwolnienie składników zawartych w nawozie.

Dlaczego warto wybrać nawozy Osmocote?

Nawozy Osmocote są bardzo dobrym i wygodnym wyborem. Są one nawozami otoczkowanymi, a więc w postaci granulek, które zawierają wszystkie potrzebne roślinom składniki odżywcze, czyli makro- i mikroelementy. To, co sprawia, że stosowanie tego typu nawozów jest łatwe i efektywne, a także długoterminowe, to warstwa naturalnej żywicy, którą otoczona jest każda z granulek.

Czym wyróżniają się nawozy Osmocote?

Czynniki wyróżniające nawozy Osmocote, to z pewnością czas działania oraz wysoka wydajność. Granulki Osmocote wystarczy zastosować raz w sezonie, a czas ich działania to nawet okres sześciu miesięcy, w ciągu których nawóz w małych dawkach odżywia rośliny.  Stosować je można do wszystkich roślin ogrodowych, do przesadzania oraz sadzenia. Charakteryzują się wysoką jakością i łatwością do zastosowania. Nawozy Osmocote, dzięki swojej budowie, zmniejszą do zera ryzyko przenawożenia. Na rynku dostępne są także nawozy Osmocote dostosowane do konkretnej grupy roślin, jeśli jeszcze bardziej zależy nam na precyzyjnym ich działaniu, np. nawóz do róż czy nawóz do iglaków. Pamiętajmy o prawidłowym przechowywaniu nawozów, a więc w szczelnie zamkniętych opakowaniach i w suchych pomieszczeniach.

Więcej informacji na temat nawozów, również nawozów Osmocote, a także ciekawe porady i inspiracje ogrodnicze znajdziecie na naszej stronie internetowej: Lovethegarden.com.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *