Popularne

Artykuł

Ogród

Perspektywa, jak należy postępować w ogrodnictwie szklarniowym

Perspektywa, jak należy postępować w ogrodnictwie szklarniowym

Każdy poważny ogrodnik w pewnym momencie rozważał dostanie się do ogrodnictwa szklarniowego, ale konieczność poradzenia sobie z wieloma niewiadomymi zniechęciła wielu do podjęcia takiej decyzji. Istnieje wiele powodów, dla których należy rozważyć ogrodnictwo szklarniowe, ale najważniejszym z nich jest zdolność do kontroli środowiska, a przez to, mają lepszą kontrolę nad tym, co chcesz uprawiać.

Zostaną omówione korzyści i wady ogrodnictwa szklarniowego, aby umożliwić podjęcie takiej decyzji.

Korzyści.

Rosnąć więcej, rosnąć dłużej.

Wiele osób preferuje ogrodnictwo szklarniowe, ponieważ pozwoli im to na uprawę większej ilości roślin i wydłużenie okresu wegetacyjnego. Dzieje się tak dlatego, że do pewnego stopnia jesteście w stanie kontrolować klimat wewnątrz szklarni. Ogrodnictwo szklarniowe umożliwia stworzenie ciepłego środowiska, w którym można uprawiać rośliny tropikalne, które w przeciwnym razie nie mogłyby rosnąć w chłodniejszych regionach. Jeśli mieszkasz w tropikach, możesz schłodzić szklarnię, aby uprawiać większą różnorodność roślin.

Oszczędność na produkcji.

Ogrodnictwo szklarniowe umożliwia stworzenie odpowiednich warunków dla różnych roślin, w tym tych, które nie są sezonowe.

Pozwala to na uzyskanie wysokich plonów, dzięki czemu nie trzeba płacić wysokich cen za żywność, która nie jest sezonowa, co pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Trzymać się z dala od szkodników.

Szkodniki stanowią największe zagrożenie dla ogrodników. Dla ogrodników kwiatów i warzyw zagrożenie jeleniami, szopami, królikami są uporczywe i realne. Ogrodnictwo szklarniowe chroni rośliny przed wszystkimi tymi zagrożeniami, które pozwalają na spokojną uprawę roślin.

Ziarna wyjściowe.

Ogrodnictwo szklarniowe zapewnia odpowiednie warunki do sadzenia nasion przed ich przesadzeniem do ogrodu. Szklarnia zapewnia ochronę i ciepło przez cały rok, dzięki czemu możesz sadzić nasiona o dowolnej porze roku, bez martwienia się o klimat i szkodniki.

Wady.

Wysoki koszt rozruchu.

Założenie szklarni kosztuje wiele pieniędzy, które wahają się od setek do nawet tysięcy dolarów w zależności od stylu i rodzaju szklarni. Ważne jest, aby zastanowić się, ile czasu zajmie zwrot całego zainwestowanego kapitału początkowego. Można jednak przezwyciężyć to niedociągnięcie, rozważając szklarnię drewnianą, która jest znacznie tańsza w porównaniu z innymi typami szklarni na rynku. Istnieją źródła internetowe, by pomóc wskazać właściwy kierunek.

Zapylenie.

Ze względu na brak pszczół, które wymagają zapylania, szklarnia nie sprzyja uprawie roślin, których produkcja opiera się na zapylaniu. Zapylanie w szklarni wymaga dużego wysiłku, np. stukania w kwiaty lub potrząsania roślinami.

Wysoka konserwacja.

Temperatury w szklarni rosną bardzo szybko, więc trzeba stale monitorować jej wahania. Niezastosowanie się do tego zalecenia może narazić rośliny na działanie ekstremalnie wysokich lub niskich temperatur, co może spowodować ich uszkodzenie.

Jak ogrzewać i wietrzyć szklarnię?

Idealna temperatura wewnętrzna szklarni to 80-85 stopni Fahrenheita. Musisz monitorować temperaturę, zwłaszcza w słoneczne dni, ponieważ temperatura może wzrosnąć do 100 stopni Fahrenheita, a to może zaszkodzić twoim roślinom.

Szklarnia powinna zawierać otwory wentylacyjne z obu stron, które wprowadzają zimne powietrze i ubijają gorące powietrze, a górny otwór wentylacyjny otwierający klapę w suficie. W zależności od wyboru, otwory wentylacyjne mogą być obsługiwane automatycznie lub ręcznie. Podczas obsługi ręcznego odpowietrznika zawsze należy pamiętać o otwarciu go w ciągu dnia i zamknięciu w nocy.

Ogrodnictwo szklarniowe oferuje wiele korzyści, od uprawy roślin przez cały rok do korzystania z produktów o wysokich plonach. Istnieją pewne niedociągnięcia w ogrodnictwie szklarniowym, takie jak wysokie koszty początkowe i wysoki poziom utrzymania, ale korzyści przeważają nad tymi ograniczeniami. Jeśli masz fundusze, przestrzeń i czas, aby zainwestować w ogrodnictwo szklarniowe, to podjęcie takiej decyzji będzie znacznie łatwiejsze.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *