Popularne

Artykuł

Meble

Sprawdź najpopularniejsze modele mebli tarasowych

Sprawdź najpopularniejsze modele mebli tarasowych

Meble na taras i do ogrodu niewątpliwie uprzyjemniają letni wypoczynek na świeżym powietrzu. W zależności od tego, jaki zestaw wybierzemy, mogą służyć do relaksu, pracy, spożywania posiłków. Przy wyborze mebli outdoorowych warto zwrócić uwagę nie tylko na ich design, ale i materiał, z którego zostały wykonane. Nie wszystkie jednakowo dobrze znoszą złe warunki atmosferyczne.

Zestaw wypoczynkowo na taras i do ogrodu

Klasyczne zestawy wypoczynkowe są najczęściej wybieranymi meblami tarasowymi i ogrodowymi. W ich skład wchodzą sofy, fotele i stoliki kawowe. To prosty zestaw, który dobrze sprawdzi się na niedużych przestrzeniach, także na balkonach o nieco większej powierzchni.

Zestaw wypoczynkowy służy dokładnie do tego, na co wskazuje jego nazwa. Jest idealny przy piciu poobiedniej kawy, organizowaniu podwieczorku w ogrodzie dla gości. Sprawdzi się też przy jednoosobowym wypoczynku, a nawet drzemce.

Zestawy modułowe outdoorowe

Modułowe zestawy wypoczynkowe w ostatnim czasie zyskały bardzo duże zainteresowanie klientów. Jeśli chodzi o zastosowanie, są bardzo podobne do klasycznych zestawów, ale możliwość łączenia sof w narożniki jest bardzo cenioną funkcjonalnością. Takie sofy mogą być ustawiane w zależności od potrzeb w różnych konfiguracjach – istnieje możliwość dowolnego łączenia ich w kształt litery L, I lub U. Zestawy modułowe ze stolikami kawowymi dobrze sprawdzają się na większych tarasach. Można je wykorzystać także w altankach.

Jadalnia pod chmurką, czyli zestaw mebli obiadowych

Spożywanie posiłków na świeżym powietrzu niewątpliwie jest przyjemnością, ale tylko pod warunkiem, że odbywa się to w komfortowych warunkach. Jedzenie obiadu przy stoliku kawowym trudno uznać za wygodne. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się komplet mebli outdoorowych zaprojektowanych z myślą o biesiadowaniu na tarasie lub w ogrodzie. Potrzebne będą krzesła i stół o klasycznej wysokości. W sklepach internetowych, takich jak np. ogrodosfera.pl można znaleźć m.in. zestawy metalowe z dużym stołem o szklanym blacie oraz zestawy z drewna czy technorattanu. Jeżeli mamy mniej miejsca warto zwrócić uwagę na składane krzesła, lub takie, które można składać jedno w drugie.

Sześcioosobowy zestaw obiadowy, fot. Ogrodosfera.pl

Narożnik metalowy ze stolikiem bocznym

Lekki ażurowy mebel z tapicerowanym siedziskiem i stolikiem bocznym jest dobrym wyborem na mały taras lub niedużą działkę. Prosta konstrukcja z tapicerowanym siedziskiem i wydzielonym miejscem na postawienie szklanki lub odłożenie książki pozwala na zrezygnowanie ze stolika kawowego, co w małej przestrzeni nie jest bez znaczenia.

Metalowy narożnik z bocznymi stolikami, fot. Ogrodosfera.pl

Meble tarasowe i ogrodowe metalowe, drewniane i technorattanowe

Meble ogrodowe i tarasowe muszą być odporne na warunki atmosferyczne w wyższym stopniu, niż meble, które kupujemy do domu. Nawet jeśli będą stały pod dachem (zadaszenie tarasu, parasol ogrodowy, altanka), nadal trzeba brać pod uwagę zmienną temperaturę i wilgotność powietrza. Istotna jest też ilość czasu, jaką możemy poświęcić na ich konserwację oraz wygląd tarasu lub ogrodu – meble powinny do niego pasować wizualnie.

Meble drewniane dobrze wpisują się w klasyczne ogrody. Ładnie prezentują się na tle elewacji drewnianych lub ozdabianych drewnem. Wymagają jednak okresowego olejowania, są bardzo słabo odporne na warunki atmosferyczne. Warto je kupić na zadaszony i częściowo zabudowany taras.

Meble metalowe z krzesłami z oparciami uszytymi z odpornej na wilgoć i promieniowanie słoneczne to propozycja do ogrodów zaaranżowanych w stylu nowoczesnym. Sprawdzą się też na tarasach nowoczesnych i futurystycznych budynków.

Zestaw wypoczynkowy z technorattanu, fot. Ogrodosfera.pl

Meble technorattanowe można uznać za uniwersalne. Są wykonane z lekkiego i wytrzymałego tworzywa, ale wizualnie przypominają barwiony na ciemno rattan. Sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Dużą zaletą technorattanu jest odporność na warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV. Technorattan nie odbarwia się nawet po długotrwałej ekspozycji na promienie słoneczne. Tego rodzaju meble można ustawić na tarasie lub w ogrodzie bez zadaszenia.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *