Ogrodnictwo przydomowe istnieje od tysięcy lat. Nie oznacza to jednak, że nie dostrzega się w nim postępu, jaki oferuje nowoczesna technologia. Chcesz poznać najnowsze trendy w ogrodnictwie oparte na technologii? Poniżej przedstawiamy, jak można docenić nowoczesne wynalazki.
- Zautomatyzowana szklarnia zaciemniająca
Jest to szklarnia, ale z regulowanym systemem oświetlenia. Ogólnie rzecz biorąc, posiadanie szklarni oznacza, że zarówno sadzenie można rozpocząć wcześniej, jak i zakończyć później w ciągu roku. Ale nowa gama szklarni nie tylko reguluje ogrzewanie wewnętrzne, ale również oświetlenie, osuszanie i nawadnianie. Automatyczna szklarnia pozwala amatorom ogrodów na uzyskanie większej ilości zbiorów przez cały rok poprzez kontrolowanie cykli świetlnych.
Jest to idealne rozwiązanie dla każdego ogrodnika, który chce uprawiać warzywa lub kwiaty przez cały rok, ale jednocześnie chce zautomatyzowanego systemu.
Nie musisz się już martwić o to, jak Twój ogród będzie się dbał o siebie podczas wakacji, lub jeśli gwałtowny deszcz zrujnuje Twoje kwiaty.
Zautomatyzowane szklarnie są odpowiedzią dla ogrodnika / miłośnika podróży.
- Kliknij i rozwijaj się
Być może nie jesteście jeszcze na etapie utrzymywania szklarni. Szukasz prostego projektu startowego, ale nie jesteś gotowy do rozkopania swojego podwórka? Chcesz mieć projekt, który nie będzie większy niż pudełko na bibeloty i który możesz umieścić na blacie? Twórcy oprogramowania Kliknij i Rozwijaj opracowali rozwiązanie, które wymaga jedynie podłączenia go i napełnienia zbiornika na wodę. Ich inteligentne skrzynki do uprawy dbają o cykle nawadniania i dostarczają sadzonkom niezbędnych składników odżywczych. Daje to pracowitej osobie wszystko, czego potrzebujesz, aby bez wysiłku wyhodować świeże zioła.
Dzięki inteligentnej glebie, która może wyczuć, kiedy roślina potrzebuje więcej wody, nie masz już pretekstu do omijania zieleni. Świeża bazylia, kolendra, mięta, papryka chili, szczypiorek. Pomidory, truskawki, a nawet kwiaty. Jest to długo oczekiwana odpowiedź dla tych, którzy zawsze chcieli ogród, ale nie mieli do tego ręki.
- Aplikacje ogrodnicze dla ulepszonego ogrodu
Czy kiedykolwiek chciał(a)byś uzyskać poradę eksperta ogrodniczego na temat tego, jak należy uprawiać daną odmianę? A może chcesz poznać nazwę tej błąkającej się rośliny, która pojawia się na obrzeżach Twojego ogrodu? I dokładnie kiedy należy przeszczepić swoją roślinę? Armia mobilnych aplikacji, które pomagają ogrodnikom może teraz dać, tej mądrości ogrodniczej, którą zawsze chciałeś.
Weź pod uwagę kilka z poniższych uwag:
- Aplikacja z oprogramowaniem do rozpoznawania wizualnego! Zrób zdjęcie liścia i dowiesz się, na jaki gatunek patrzysz. Teraz możesz zidentyfikować tę roślinę o tajemniczym wyglądzie lub popisać się swojemu partnerowi podczas kolejnego spaceru po naturze.
- Kompas ogrodowy. Potrzebujesz pomocy w ustaleniu sezonu do zasadzenia? A może ile światła potrzebuje roślina? Jest to aplikacja dla Ciebie. Posiada również funkcje pomagające w identyfikacji roślin i szkodników.
- Terminarz dla ogrodu. Uwielbiasz listy i harmonogramy i chcesz wiedzieć dokładnie, co robić codziennie, aby wszystkie rośliny były na właściwej drodze? Ta aplikacja jest tym, na co czekałeś. Modelowany jak lista kontrolna, informuje o wszystkich nadchodzących zadaniach ogrodniczych w formie listy kontrolnej.
- Menedżer ogrodów. Idealny dla osoby, która jest zapominalska (Co nas wszystkich spotyka od czasu do czasu.) Ta aplikacja umożliwia ustawianie alarmów dla wszystkich codziennych zadań ogrodniczych. Koniec z podlewaniem, nawożeniem i przeszczepianiem.
Dzisiejszy ogrodnik posiada wiele informacji i technologii, które pomagają zwiększyć wydajność i plony. Postępy, których jeszcze 50 lat temu nie było. Podane tu przykłady to główne powody, dla których z pasją dziękujemy za ogrodnictwo i uprawę w dwudziestym pierwszym wieku.
Podobne artykuły
Co potrafi nowoczesny termostat? Poznaj inteligentne rozwiązania
Dobrze dobrany termostat zapewni Ci komfortowe warunki w domu i ograniczy do minimum Twój wysiłek związany z obsługą systemu ogrzewania….
Czym jest parownica i dlaczego warto mieć ją w domu?
Parownica to wielofunkcyjne urządzenie pozwalające czyścić – i co ważne również dezynfekować – wiele różnych powierzchni. Takie urządzenie jest stosunkowo…
Przechowywanie w kuchni — wszystko, co musisz o tym wiedzieć!
Funkcjonalne i praktyczne rozplanowanie i zagospodarowanie kuchennej przestrzeni stanowi klucz do zwiększenia jej intuicyjnego i przyjemnego użytkowania. Tylko wtedy, gdy…
Jak zaprojektować pokój dla dziecka?
Przyjście na świat dziecka to ogromne wydarzenie w życiu każdych rodziców. Tuż obok szykowania wprawki, przygotowywania się do powitania najważniejszej…
Wkłady kominkowe – co warto wiedzieć
Jak kupować wkłady kominkowe we Wrocławiu? Jak sprawdzić materiał, moc i sprawność kominka? Zachęcamy Cię do dobrania kominka z rozwiązaniem,…
Sufit podwieszany – najważniejsze informacje w pigułce
Chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym i stworzyć funkcjonalne wnętrze o ciekawej aranżacji? Być może rozwiązanie podwieszanego sufitu spełni postawione oczekiwania….
Lampy Eichholtz: 6 pomysłów na oświetlenie salonu w tylu New Design
Salon jest najbardziej reprezentatywną przestrzenią mieszkania i domu. Dlatego warto zadbać o jego odpowiednią oprawę świetlną. W tym artykule znajdziesz…
Gotowe firany do salonu – jak wybrać dobrze?
Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w całym domu. To tam przyjmowani są goście. To w pokoju dziennym spędza się czas…
Jak urządzić małą kuchnię w domu? Praktyczne rady
Każdą przestrzeń czy wnętrze domu możemy urządzić tak jak chcemy. Czasami jednak, ambitne aranżacje potrzebują dodatkowej przestrzeni, której nie posiadamy….
Jak urządzić garderobę?
Od dziecka marzyłaś o własnej garderobie? Właśnie remontujesz dom lub mieszkanie i chcesz wreszcie zrealizować to marzenie? Zastanawiasz się, jak…
Najnowsze komentarze
- Anna o Co zamiast foteli sprawdzi się w aranżacjach boho?
- Grzegorz o Wybór najlepszej kołdry – czym się kierować?
- Krzysztof o Blachodachówka czy dachówka – jakie pokrycie dachu wybrać?
- Ogrodnik o Minimalistyczne meble do ogrodu – kiedy się sprawdzają?
- Iwona o Domek na drzewie – jak zabrać się za jego budowę i ile pieniędzy należy przygotować?