Popularne

Artykuł

Ogród

Trendy ogrodnicze i rozwojowe w nowoczesnej erze, o których powinniście wiedzieć

Trendy ogrodnicze i rozwojowe w nowoczesnej erze, o których powinniście wiedzieć

Ogrodnictwo przydomowe istnieje od tysięcy lat. Nie oznacza to jednak, że nie dostrzega się w nim postępu, jaki oferuje nowoczesna technologia. Chcesz poznać najnowsze trendy w ogrodnictwie oparte na technologii? Poniżej przedstawiamy, jak można docenić nowoczesne wynalazki.

  • Zautomatyzowana szklarnia zaciemniająca

Jest to szklarnia, ale z regulowanym systemem oświetlenia. Ogólnie rzecz biorąc, posiadanie szklarni oznacza, że zarówno sadzenie można rozpocząć wcześniej, jak i zakończyć później w ciągu roku. Ale nowa gama szklarni nie tylko reguluje ogrzewanie wewnętrzne, ale również oświetlenie, osuszanie i nawadnianie. Automatyczna szklarnia pozwala amatorom ogrodów na uzyskanie większej ilości zbiorów przez cały rok poprzez kontrolowanie cykli świetlnych.

Jest to idealne rozwiązanie dla każdego ogrodnika, który chce uprawiać warzywa lub kwiaty przez cały rok, ale jednocześnie chce zautomatyzowanego systemu.

Nie musisz się już martwić o to, jak Twój ogród będzie się dbał o siebie podczas wakacji, lub jeśli gwałtowny deszcz zrujnuje Twoje kwiaty.

Zautomatyzowane szklarnie są odpowiedzią dla ogrodnika / miłośnika podróży.

  • Kliknij i rozwijaj się

Być może nie jesteście jeszcze na etapie utrzymywania szklarni. Szukasz prostego projektu startowego, ale nie jesteś gotowy do rozkopania swojego podwórka? Chcesz mieć projekt, który nie będzie większy niż pudełko na bibeloty i który możesz umieścić na blacie? Twórcy oprogramowania Kliknij i Rozwijaj opracowali rozwiązanie, które wymaga jedynie podłączenia go i napełnienia zbiornika na wodę. Ich inteligentne skrzynki do uprawy dbają o cykle nawadniania i dostarczają sadzonkom niezbędnych składników odżywczych. Daje to pracowitej osobie wszystko, czego potrzebujesz, aby bez wysiłku wyhodować świeże zioła.

Dzięki inteligentnej glebie, która może wyczuć, kiedy roślina potrzebuje więcej wody, nie masz już pretekstu do omijania zieleni. Świeża bazylia, kolendra, mięta, papryka chili, szczypiorek. Pomidory, truskawki, a nawet kwiaty. Jest to długo oczekiwana odpowiedź dla tych, którzy zawsze chcieli ogród, ale nie mieli do tego ręki.

  • Aplikacje ogrodnicze dla ulepszonego ogrodu

Czy kiedykolwiek chciał(a)byś uzyskać poradę eksperta ogrodniczego na temat tego, jak należy uprawiać daną odmianę? A może chcesz poznać nazwę tej błąkającej się rośliny, która pojawia się na obrzeżach Twojego ogrodu? I dokładnie kiedy należy przeszczepić swoją roślinę? Armia mobilnych aplikacji, które pomagają ogrodnikom może teraz dać, tej mądrości ogrodniczej, którą zawsze chciałeś.

Weź pod uwagę kilka z poniższych uwag:

  • Aplikacja z oprogramowaniem do rozpoznawania wizualnego! Zrób zdjęcie liścia i dowiesz się, na jaki gatunek patrzysz. Teraz możesz zidentyfikować tę roślinę o tajemniczym wyglądzie lub popisać się swojemu partnerowi podczas kolejnego spaceru po naturze.
  • Kompas ogrodowy. Potrzebujesz pomocy w ustaleniu sezonu do zasadzenia? A może ile światła potrzebuje roślina? Jest to aplikacja dla Ciebie. Posiada również funkcje pomagające w identyfikacji roślin i szkodników.
  • Terminarz dla ogrodu. Uwielbiasz listy i harmonogramy i chcesz wiedzieć dokładnie, co robić codziennie, aby wszystkie rośliny były na właściwej drodze? Ta aplikacja jest tym, na co czekałeś. Modelowany jak lista kontrolna, informuje o wszystkich nadchodzących zadaniach ogrodniczych w formie listy kontrolnej.
  • Menedżer ogrodów. Idealny dla osoby, która jest zapominalska (Co nas wszystkich spotyka od czasu do czasu.) Ta aplikacja umożliwia ustawianie alarmów dla wszystkich codziennych zadań ogrodniczych. Koniec z podlewaniem, nawożeniem i przeszczepianiem.

Dzisiejszy ogrodnik posiada wiele informacji i technologii, które pomagają zwiększyć wydajność i plony. Postępy, których jeszcze 50 lat temu nie było. Podane tu przykłady to główne powody, dla których z pasją dziękujemy za ogrodnictwo i uprawę w dwudziestym pierwszym wieku.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *