Popularne

Artykuł

Ogród

Wskazówki dotyczące pielęgnacji ogrodu, które należy wziąć pod uwagę wiosną

Wskazówki dotyczące pielęgnacji ogrodu, które należy wziąć pod uwagę wiosną
Gardener Replanting Small Flowers. Closeup Photo. Spring Replanting in a Garden.

Słońce jest nad domem, ptaki śpiewają słodką piosenkę, a Twój ogród zaczyna wracać do życia – nadszedł czas, aby wciągnąć te rękawiczki ogrodnicze i wsiąść się do pracy. Przy odrobinie ciężkiej pracy od Ciebie, twoja przestrzeń zewnętrzna będzie znów pięknie kwitnąć.

Oto kilka podstawowych wskazówek dotyczących pielęgnacji ogrodu, aby zapewnić, żeby Twój ogród był tak piękny, jak może być tej wiosny i latem:

Sprzątanie

Przede wszystkim trzeba będzie oczyścić ogród. Oznacza to zgrabianie liści porzeczek, wyrywanie chwastów i usuwanie martwych gałęzi lub drzew, które przeszkadzają w usuwaniu chwastów. Większość z tego można zrobić samemu, ale dobrą licencjonowaną firmę zajmującą się usuwaniem drzew należy wezwać w celu pozbycia się wszelkich drzew, których już nie chcesz w ogrodzie. Jest to ważne, ponieważ nie tylko możesz zranić siebie, ale możesz również zniszczyć swój majątek i mienie sąsiada, jeśli spróbujesz zrobić to wszystko sam.

Inną rzeczą, którą możesz chcieć zrobić, jeśli masz patio lub dziedziniec jest podjęcie myjki elektrycznej do powierzchni. Usunie to wszelkie zabrudzenia, które nagromadziły się podczas przebywania w domu, pozostawiając Twój ogród.

Tchnij nowe życie w glebę

W miesiącach zimowych gleba ma tendencję do wysychania i staje się całkiem nieprzydatna do niczego, co oznacza, że trzeba dodać trochę wilgoci z powrotem do ziemi. Najlepszym sposobem na to jest dodanie nowej warstwy kompostu do mieszanki. Jeśli naprawdę chcesz, aby Twój ogród kwitł, dobrym pomysłem może być wynajęcie specjalisty ds. gleby, który będzie w stanie przeanalizować składniki odżywcze w Twoim ogrodzie i zmieszać kompost na zamówienie.

Przycinanie roślin

Rośliny, które przebiły się przez zimę, należy przyciąć, aby odrosły na wiosnę. Najlepiej przycinać je w kwietniu lub maju, aby uniknąć późnych przymrozków, które mogłyby je zabić. Jeśli rośliny zakwitną, musisz je przycinać natychmiast po pojawieniu się kwiatów, aby nie obcinać żadnych przyszłych kwiatów i sprawić, że Twój ogród będzie raczej nudny.

Sadzenie

Wiosna jest również najbardziej odpowiednim czasem do sadzenia nowych kwiatów i krzewów. Rośliny, które szczególnie dobrze sprawdzają się przy sadzeniu wiosną to bratki, pomidory, tulipany i groch.

Ściółka

Dodanie wiosną ściółki do rabat roślinnych pomoże im rosnąć większym i silniejszym niż kiedykolwiek wcześniej. Powinieneś to zrobić po dodaniu nowego kompostu i zasadzeniu nasion, aby nadać ogrodowi prawdziwy rozmach.

Nakarm trawnik

Trawniki mają tendencję do prawdziwego zniszczenia w okresie zimowym, więc podawanie im produktów przeznaczonych specjalnie do pielęgnacji trawników jest dobrym pomysłem, jeśli chcesz, aby Twój trawnik wyglądał, jak najlepiej wiosną i później. Jeśli jest naprawdę goły, podsiew może również pomóc w stworzeniu lepiej wyglądającej przestrzeni trawnika.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *