Popularne

Artykuł

Ogród

Zalety ogrodzeń aluminiowych — praktyczne i estetyczne rozwiązania

Zalety ogrodzeń aluminiowych — praktyczne i estetyczne rozwiązania

Ogrodzenia aluminiowe zdobyły sobie spore uznanie ze względu na to, że można im nadać praktycznie dowolny wygląd: od dużych paneli, przez grube poprzeczki, aż po wąskie szczeble. Także kolorystyka może być dowolna, ale to wcale nie kwestie estetyczne są tu największym atutem.

Ogrodzenia aluminiowe — co decyduje o ich trwałości?

Dobre jakościowo ogrodzenie aluminiowe jest dość lekkie, więc tym bardziej zdumiewa jego trwałość. Nawet zakładając, że powłoka lakiernicza nie byłaby idealna (albo na przykład po latach wystawienia na działanie szkodliwych czynników zostałaby uszkodzona) to i tak właściwości samego stopu sprawią, że ogrodzenie aluminiowe nie skoroduje. Surowe aluminium praktycznie natychmiast pokrywa się warstwą tlenków, które chronią przed dalszą korozją. Takie ogrodzenia doskonale znoszą zmiany temperatury czy wysoką wilgotność. Oczywiście przy zakupie warto zadbać o wybór takiego modelu, który będzie miał jak najlepszą powłokę lakierniczą, bo ta będzie lepiej reagowała na promieniowanie UV i nie straci koloru.

Niska waga ogrodzeń aluminiowych

Ogrodzenia aluminiowe są relatywnie lekkie, co oznacza, że ich transport i montaż są mniej kłopotliwe, a same systemy nośne w wielu sytuacjach mogą być subtelniejsze. Nie zawsze ma to duże znaczenie, ale niektórzy inwestorzy będą bardzo zadowoleni z takiego stanu rzeczy, bo ogrodzenia aluminiowe można dzięki temu (choć nie jest to nadal zalecane) założyć nawet na starszych wspornikach.

Połączenie ogrodzeń ulubionych z innymi elementami

To, co chyba najważniejsze to tak naprawdę wypadkowa zalet technicznych i estetycznych. Chodzi mianowicie o fakt, że to właśnie w przypadku ogrodzeń aluminiowych udaje się tworzyć rozbudowane systemy z wieloma typami bram, furtek, rozwiązań dedykowanych. Panele o różnych wymiarach, pergole i portale wejściowe mogą być doskonale spójne pod względem estetycznym, a jednocześnie spełniać najwyższe wymagania jakościowe. W teorii oczywiście także z innymi materiałami można postępować w podobny sposób, ale ze względu na łatwość obróbki aluminium, to właśnie ogrodzenia aluminiowe dominują w tym segmencie rynku.

Koszt ogrodzeń aluminiowych

Trudno jest stwierdzić jednoznacznie, czy ogrodzenie aluminiowe jest najkorzystniejszym rozwiązaniem pod względem finansowym, bo dostępność wielu różnych wariantów – także luksusowych systemów, które nie będą tanie – jest spora. W praktyce jednak prawie zawsze przy przeglądzie opcji najtańszych czy raczej najbardziej opłacalnych, ogrodzenia aluminiowe będą stanowiły lwią część ofert. Nawet jeśli poszczególne elementy będą miały relatywnie wysoką cenę, to zważywszy na bardzo dużą trwałość, sumaryczna ocena opłacalności wypada zwykle pozytywnie. Szeroki wybór ogrodzeń aluminiowych na indywidualne zamówienie znaleźć można na stronie renomowanego producenta https://palisada.pl/ogrodzenia-aluminiowe/.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *