Popularne

Artykuł

Polecane

Agregaty malarskie – zwiększ swoją efektywność i wydajność z naszymi profesjonalnymi pistoletami

Agregaty malarskie – zwiększ swoją efektywność i wydajność z naszymi profesjonalnymi pistoletami

Bez dwóch zdań agregaty malarskie to profesjonalny sprzęt, który przekłada się na wzrost efektywności i wydajności specjalistów. Wykorzystywane są m.in. przez ekipy wykończeniowe, czy też budowlane. Starannie dobrane urządzenie pozwoli na jeszcze szybsze i dokładniejsze pokrycie powierzchni farbą. Większa wydajność i efektywność, to mniejsze koszty i większy zysk. Sprawdź, jak wpływają na to agregaty malarskie od ProfiMarket.pl.

Czym są agregaty malarskie?

Agregat malarski to urządzenie, które pozwala na malowanie natryskowe ścian, sufitów oraz innych powierzchni. Sprzęt składa się z dedykowanego silnika, pompy, przewodu oraz pistoletu do podawania farby. Zasada działania agregatu jest bardzo prosta. Farbę umieszcza się w specjalnym zbiorniku. Po podłączeniu agregatu do prądu i jego włączeniu, silnik zaczyna napędzać pracę pompy i innych elementów konstrukcji. Na końcu znajduje się pilot, za pomocą którego nakłada się farbę na wybraną powierzchnię. Specjalista może kontrolować m.in. tempo podawania farby oraz inne parametry pracy agregatu. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo całego procesu malowania, a także wpłynąć korzystnie na jego efektywność i wydajność. 

Jak skracają czas pracy specjalisty?

Przede wszystkim agregat do malowania natryskowego znacznie skraca czas pracy specjalisty. Malowanie pomieszczeń jest zdecydowanie szybsze i bardziej wydajne niż w przypadku nakładania farb pędzlami i wałkami. Przy ścianach i sufitach w mieszkaniu lub domu, oszczędność czasu można liczyć już w dziesiątkach godzin. Dzięki temu w tym samym czasie ekipa remontowa może wykonać większą liczbę zleceń, co przekłada się następnie na wzrost przychodów i rozwój działalności. Właśnie dlatego agregat do malowania ścian i sufitów to jeden z podstawowych sprzętów na wyposażeniu ekip remontowych i budowlanych

Wpływ agregatów na lepsze pokrycie ściany farbą 

Zastosowanie profesjonalnego agregatu malarskiego to nie tylko oszczędność czasu. Za pomocą pistoletu można jeszcze lepiej pokryć farbą malowaną powierzchnię. Umiejętnie posługiwanie się tym sprzętem pozwoli uniknąć prac związanych z poprawkami, a także zwiększy wydajność farby. Przy dużych powierzchniach to niezwykle ważne, ponieważ lepsze wykorzystanie farby to mniejsze koszty po stronie inwestora oraz mniejsze straty na produkcie. 

Zwiększona wygoda

Nie bez znaczenia jest również zwiększona wygoda specjalistów. Malowanie ścian, sufitów i innych powierzchni za pomocą agregatu malarskiego jest zdecydowanie wygodniejsze, niż ręczne malowanie pędzlem lub wałkiem. Lepszy komfort pracy sprawia, że zlecenia realizowane są jeszcze skuteczniej. Ponadto w przypadku firm kilkuosobowych i większych, posiadanie agregatu ułatwia pracę pracownikom oraz zmniejsza ich fluktuację. To niezwykle ważne zwłaszcza w sektorze budowlanym i wykończeniowym, gdzie rotacje pracowników są relatywnie duże. 

Jaki rozmiar dyszy pistoletu dobrać do farby?

Przy zakupie agregatu malarskiego bardzo ważny jest odpowiedniej dyszy pistoletu. Parametr ten determinuje to, jaka farba może być nakładana przez pistolet. Wpływa to na wydajność sprzętu na każdą minutę pracy oraz na bezpieczeństwo osób, które zajmują się profesjonalnym malowaniem wnętrz i przestrzeni zewnętrznych. Przykładowe rozmiary dysz pod daną farbę to:

  • 0,009 – 0,013 – farby poliuretanowe, poliwinylowe i chlorokauczukowe;
  • 0,011 – 0,015 – farby olejne;
  • 0,013 – 0,021 – farby gruntowe, akrylowe i lateksowe (gruntowe i akrylowe do 0,017);
  • od 0,025 – szpachle akrylowe, farby epoksydowe, przeciwpożarowe i antykorozyjne. 

Sprzęt dla profesjonalistów w ofercie ProfiMarket.pl

ProfiMarket.pl to ceniony dystrybutor, który specjalizuje się m.in. w sprzedaży agregatów malarskich. W ofercie sklepu znajdują się zarówno podstawowe modele do użytku domowego, jak i wydajne sprzęty dla prawdziwych profesjonalistów. Oferowani producenci to m.in.: Powermat, Pro Spray, TriTech, Titan, Tecnover i Graco. Ich produkty dostępne są w atrakcyjnych cenach. Zachęcamy się do zapoznania z parametrami technicznymi wybranych produktów, a także do zakupu agregatów malarskich w ProfiMarket. Profesjonalne pistolety do malowania sprawią, że będzie ono jeszcze bardziej wydajne i efektywne. 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *