Popularne

Artykuł

Polecane

Ciemny granit Tołkowski z Ukrainy jako doskonały materiał wykończeniowy

Ciemny granit Tołkowski z Ukrainy jako doskonały materiał wykończeniowy

Granit jest jednym z najbardziej szlachetnych materiałów wykończeniowych. Wykorzystuje się go we wnętrzach nie tylko ze względu na doskonałe walory estetyczne, ale również właściwości praktyczne. Poznaj granit Tołkowski, który idealnie nadaje się do luksusowego wykończenia wszelkich przestrzeni mieszkalnych. Dowiedz się, jakie ma właściwości już teraz.

Skąd pochodzi granit Tołkowski?

Ten naturalny materiał wykorzystywany jest od wielu lat zarówno w budownictwie, jak i w ramach aranżacji wnętrz. Granit Tołkowski wydobywany jest na Ukrainie i właśnie u naszych wschodnich sąsiadów są jego największe złoża.

Granit Tołkowski — charakterystyka

Można śmiało potwierdzić, że granit Tołkowski jest niezwykle unikalny i to nie tylko ze względu na swoje doskonałe parametry techniczne w zakresie twardości i wytrzymałości, ale również patrząc na jego atuty wizualne. Ten kamień wyróżnia się ciemną, wiśniową barwą, która jest rzeczywiście oryginalna. Granit Tołkowski ze względu na swój nietypowy akcent kolorystyczny świetnie sprawdza się jako element dekoracyjny. Pięknie komponuje się z beżami, uniwersalną bielą i ponadczasowymi brązami. We wnętrzach eleganckich z powodzeniem można stosować go w zestawieniu z czernią.

Elementy wykończenia wnętrz z granitem Tołkowski

Granit jako jeden z najtwardszych kamieni naturalnych sprawdza się idealnie jako praktyczny i funkcjonalny element wykończenia, ale stanowi również nietuzinkową ozdobę. Najczęściej stosuje się go jako wykończenie parapetów wewnętrznych, sprawdza się również jako obudowa kominka oraz dekor ścian. Jest powszechnie wykorzystywany jako podstawa blatów łazienkowych oraz blatów kuchennych, granit Tołkowski może stanowić element wykończenia podłogi.

Właściwości granitu Tołkowski

Granit to jeden z najtwardszych kamieni naturalnych, dlatego tak świetnie nadaje się do wykończenia miejsc narażonych na intensywną eksploatację i działanie niekorzystnych czynników. Tołkowski jest odporny na zarysowania, ścieranie, pękanie czy brud. Jest również odporny na działanie tłuszczu, dlatego można wykorzystywać go do wykończenia przestrzeni kuchennej. Nie zagraża mu woda czy wysoka temperatura, więc jest chętnie stosowany w łazienkach. Warto również dodać, że granit jest naturalnym kamieniem o właściwościach antybakteryjnych, dobrze radzi sobie w miejscach, w których dba się o szczególną sterylność.

Należy także podkreślić, że granit Tołkowski jest łatwy w utrzymaniu czystości i cechuje go niska nasiąkliwość. Nie wymaga zbytniej impregnacji, a w ramach codziennej pielęgnacji wystarczy przetrzeć go wilgotną, bawełnianą ściereczką.

Do jego ogromnych zalet można zaliczyć również trwałość i wieloletnią żywotność oraz wytrzymałość na ciężar. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem materiału do wykończenia wnętrz, granit Tołkowski będzie strzałem w dziesiątkę. Zamów go bezpośrednio u producenta, dzięki czemu inwestycja finansowa w ten jakościowy kamień naturalny nie będzie tak duża.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *