Popularne

Artykuł

Inne

Jakie lokalizacje są najlepsze na magazyn w Polsce?

Jakie lokalizacje są najlepsze na magazyn w Polsce?

Każda firma ma swoją specyfikę, oczekiwania i potrzeby. Jednoznaczne wskazanie optymalnej lokalizacji na magazyn dla każdego przedsiębiorstwa jest w związku z tym nie tylko bezcelowe, ale i w praktyce niemożliwe. Niemniej jednak można wymienić kilka miejsc w Polsce, w których skupia się największa podaż nowoczesnych powierzchni magazynowych. Są nimi Warszawa, Górny Śląsk, Polska Centralna, Poznań i Wrocław. Coraz więcej magazynów powstaje również w okolicach Trójmiasta.

Największe huby magazynowe w kraju

Polski rynek magazynowy rozwija się nieprzerwanie już od dobrych kilkunastu lat. W wielu miejscach powstają kolejne wielkie inwestycje zdolne do obsługi magazynowej największych międzynarodowych przedsiębiorstw. Dotychczas większość z nich skupiała się w pięciu ośrodkach, na czele z rynkiem warszawskim, ale w ostatnich latach coraz więcej obiektów budowanych jest również na Pomorzu, w okolicach Krakowa i w Polsce Wschodniej. Największymi skupiskami nowoczesnych magazynów wciąż pozostają jednak regiony warszawski i górnośląski. Do wielkiej piątki zaliczana jest Polska Centralna, czyli okolice Łodzi, a także Wrocław i Poznań. Ogólnie można przyjąć, że największe skupiska magazynów znajdują się w pobliżu dużych aglomeracji miejskich z dostępem do dróg szybkiego ruchu, w tym do najważniejszych polskich autostrad.

regały w magazynie

Jak wynająć magazyn w dogodnej lokalizacji?

Pomimo stale rosnącej puli nowoczesnej powierzchni magazynowej w Polsce, wynajęcie magazynu w atrakcyjnej lokalizacji wcale nie jest łatwe. W celu znalezienia najciekawszych ofert i podpisania korzystnej umowy wynajmu warto korzystać z pomocy specjalistów. Pod adresem https://warehousemarket.pl/kontakt/ znajdują się dane kontaktowe do doradców zaznajomionych z polskim rynkiem nieruchomości magazynowych i przemysłowych, którzy pomagają w wyszukiwaniu obiektów spełniających oczekiwania różnych przedsiębiorstw, negocjowaniu korzystnych kontraktów oraz ich renegocjacji. Dzięki pośrednictwu firm doradczych wynajęcie magazynu w atrakcyjnej lokalizacji jest znacznie łatwiejsze, bezpieczniejsze i zdecydowanie szybsze, niż podejmowanie działań na własną rękę.

Dla dużych firm wchodzących na rynek polski najciekawszymi lokalizacjami pod magazyn na wynajem wciąż pozostają największe ośrodki gospodarcze kraju. Dla mniejszych firm, które szukają oszczędności, korzystniejszym rozwiązaniem może być wynajęcie magazynu w mniejszym mieście wojewódzkim lub powiatowym, dobrze skomunikowanym przez rozwiniętą sieć dróg, z dostępem do portu lotniczego lub morskiego.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *