Popularne

Artykuł

Inne

Wózki widłowe idealne do twojego magazynu

Wózki widłowe idealne do twojego magazynu

Wózki widłowe to popularne pojazdy, które przydają się między innymi w magazynach, jak również w halach produkcyjnych i fabrycznych. Obecnie często wybiera się elektryczne wózki widłowe. Są bezemisyjne, a dodatkowo ekologiczne i bardzo nowoczesne.

Wózki widłowe są bardzo przydatne w magazynach

Handel stanowi dział gospodarki, który cały czas prężnie się rozwija. Niezwykle istotne jest magazynowanie towarów dla e-commerce oraz zaopatrywanie sklepów stacjonarnych, a do tego potrzebny będzie nowoczesny sprzęt. Wdrożenie innowacyjnych wózków do kompletacji, podnośnikowych, wysokiego składowania, a nawet lepszej jakości wózków paletowych znacznie usprawni przepływ towarów. Warto ustalić, jakiego rodzaju pojazdów potrzeba oraz które modele sprawdzą się najlepiej w danym magazynie. Istotny będzie udźwig, wysokość podnoszenia oraz rodzaj napędu, a także długość wideł i szerokość wózka, aby bezpiecznie poruszać się nim w każdej przestrzeni. U producentów można znaleźć również elektryczny wózek widłowy czołowy, który przydaje się szczególnie w magazynach.

Wydajność w procesie kompletacji

W codziennym przepływie towarów, paczek i komponentów istotne są wszystkie operacje w procesach magazynowych. Sprawna kompletacja zapewnia szybsze działania. Wykonanie większej ilości zadań w krótszym czasie ma wpływ na zwiększenie wydajności, a do tego niezbędny jest przemyślany dobór pojazdów dostosowanych do przestrzeni w danym magazynie. Wózki wysokiego składowania sprawdzają się tam, gdzie regały mają wysokość powyżej dziesięciu metrów. Dostęp do najwyższych kondygnacji zapewni taki sprzęt systemowy, który ma podnoszoną kabinę umożliwiającą precyzyjne działanie. Przydatne są także wózki do kompletacji na pierwszej i drugiej kondygnacji, którymi można przetransportować jednocześnie dwie palety. Dzięki ich budowie i długim widłom wygodnie pobiera się palety wzdłużnie i poprzecznie. Możliwość obsługi podczas poruszania się pieszo sprawia, że nie trzeba wchodzić i schodzić z wózka w czasie kompletacji.

Nowoczesny napęd wózków widłowych

Pojazdy z bezemisyjnymi silnikami elektrycznymi mogą być używane wewnątrz pomieszczeń, co czyni je doskonałym rozwiązaniem dla każdego magazynu. Ich moc umożliwia unoszenie kilku ton, a do tego są ciche i kompaktowe. Wózki zasilane akumulatorowo dorównują efektywnością pojazdom spalinowym, można ich używać do wykonywania szeregu czynności: składować palety na regałach, przewozić je, pobierać oraz kompletować ładunki poziomo i pionowo. Przeglądając parametry wózków widłowych, warto wiedzieć, jakie modele będą najlepsze dla naszej firmy. Aby to określić, musimy znać wagę i długość największych możliwych ładunków, maksymalną wysokość półek i uwzględnić użycie dodatkowego osprzętu. Dobrze jest wziąć pod uwagę szerokość alejek, by pojazd poruszał się po nich swobodnie. Przy pomiarach musimy pamiętać o pozostawieniu pewnego marginesu, zawsze lepiej wybrać mocniejszy sprzęt w razie zmian parametrów ładunków.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *