Popularne

Artykuł

Technologia

Czy warto mieć automatycznego robota mopującego?

Czy warto mieć automatycznego robota mopującego?

Roboty mopujące to kontynuacja trendu związanego z popularyzacją segmentu urządzeń automatycznie czyszczących podłogi w naszych domach. Już od kilku lat roboty odkurzające cieszą się ogromną popularnością, a w ramach tego coraz większa liczba producentów stara się dostarczać swoje własne warianty tych urządzeń, które obecnie są dostępne w popularnych sklepach w praktycznie każdej półce cenowej. Pozamiatane, wolne od kurzu podłogi to dla nas za mało? Zatem warto spróbować czegoś nowego — innowacyjnego robota mopującego. Czy warto zainwestować w takie urządzenie? Sprawdźmy to.

Czym dokładnie jest robot mopujący?

Roboty odkurzające to, jak wcześniej wspomniano prawdziwy hit w branży elektroniki, który coraz częściej jest obecny w naszych domach i każdego dnia dba o czyste, odkurzone powierzchnie. Jednak wciąż w procesie dokładnego sprzątania powstaje luka w postaci potrzeby dokładnego umycia podłogi raz na jakiś czas. Oczywiście do dyspozycji mamy wiele odkurzaczy pionowych, które oprócz tradycyjnej funkcji odkurzania umożliwia także za pomocą pary umycie podłogi. Wciąż jednak to my musimy poświęcić czas i energię na to, by podłoga była czysta i lśniąca.

W przypadku automatycznych robotów mopujących sytuacja wygląda nieco inaczej. Te niewielkie, bardzo podobne do typowego robota odkurzającego urządzenie wyposażone jest w odpowiedniej jakości chłonne ścierki, których zadaniem jest dokładne mycie każdej powierzchni — kafli, paneli lub innych typów podłoża. Cechą charakterystyczną robota mopującego jest jego praca na mokro, która w praktyce eliminuje potrzebę samodzielnego mycia podłogi.

 Jakie korzyści wiążą się z zakupem robota mopującego?

Dlaczego warto postawić na robota mopującego? Przede wszystkim ze względu na oszczędność czasu i zaawansowane funkcje robota. My z poziomu aplikacji mobilnej możemy uruchomić sprzęt lub nawet ustawić tygodniowy harmonogram sprzątania i to właściwie wszystko, co należy do naszych obowiązków. Robot samodzielnie uruchomi się, zmapuje całe mieszkanie lub dom i systematycznie pokryje czyszczeniem całą powierzchnię. Ogromną zaletą robota mopującego jest zaawansowana funkcjonalność sztucznej inteligencji, która pozwala na celowe pomijanie obiektów napotkanych na podłodze, a także uważanie na potencjalne spady lub miejsca, które nie mają być objęte sprzątaniem.

Warto zakupić robota mopującego, jeśli zależy nam na czystych podłogach, jednak ze względu na sporą liczbę obowiązków nie mamy czasu na regularne zajmowanie się porządkami. Robot mopujący samodzielnie uaktywni się i myje wszystkie podłogi nawet w momencie, gdy nie ma nas w domu przez kilka dni.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia mopującego?

Jak wcześniej wspomniano, coraz większa liczba producentów decyduje się na zaoferowanie nam swojego wariantu robota mopującego. Dlatego też warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które zapewnią nam maksymalną satysfakcję z zakupu tego urządzenia. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim długość pracy na jednym ładowaniu. Im dłużej robot pracuje, tym szybciej robot będzie w stanie umyć wszystkie podłogi za jednym razem. Warto także zwrócić uwagę na pojemność zbiornika na zanieczyszczenia, poziom hałasu, a także dodatkowe funkcjonalności robota, jak wirtualna ściana czy dodatkowe akcesoria.

Ranking automatycznych robotów mopujących znajdziesz na stronie https://testoria.pl/rankingi/rankingi-agd/automatyczny-robot-mopujacy-ranking-2020/

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *