Popularne

Artykuł

Technologia

Jaki alarm do mieszkania?

Jaki alarm do mieszkania?

Solidne drzwi i antywłamaniowe rolety nie gwarantują pełnej ochrony domu. Jeśli zależy Ci na podniesieniu poziomu bezpieczeństwa w dowolnym lokalu – domu, apartamencie czy lofcie, wartą rozważenia opcją jest inwestycja w bezprzewodowy alarm do mieszkania. To stosunkowo prosty w montażu, charakteryzujący się dużą niezawodnością działania system, który będzie dodatkową, aktywną barierą utrudniającą włamanie, odstraszającą potencjalnych intruzów.

Co to są alarmy bezprzewodowe?

Wraz z upowszechnieniem się Internetu, technologii GSM i WiFi, na rynku pojawiło się wiele rodzajów systemów alarmowych, których instalacja nie wymaga tworzenia bezpośrednich połączeń kablowych pomiędzy detektorami, centralą i syreną alarmową. Dzięki temu instalacja alarmu w mieszkaniu jest bezproblemowa i jego montaż nie wymaga ponoszenia dużych nakładów finansowych na przygotowanie dedykowanej infrastruktury teletechnicznej. Decydując się na bezprzewodowy alarm do mieszkania, wystarczy umieścić czujniki w wybranych pomieszczeniach, oknach czy drzwiach i w sposób zdalny, z wykorzystaniem domowej sieci internetowej, zintegrować je z centralą alarmową umieszczoną w dyskretnym miejscu. To rozwiązanie idealne zarówno dla nowych, jak i już urządzonych mieszkań, zwłaszcza jeśli szukamy systemu, którego instalacja nie wiąże się z koniecznością realizacji uciążliwego remontu.

Największe zalety alarmów bezprzewodowych

Poza wygodą instalacji, która wynika z braku konieczności tworzenia bezpośrednich połączeń kablowych pomiędzy detektorami i centralą alarmową, instalacja bezprzewodowego alarmu z domu ma również wiele innych zalet. Taki system można podłączyć i skonfigurować samodzielnie, co zmniejsza koszty. Można zmieniać położenie detektorów, gdy remontujemy mieszkanie, bez ponoszenia dodatkowych wydatków na tworzenie nowego okablowania. Detektory łatwiej jest umieszczać w dyskretnych miejscach, w dowolnych z domowych pomieszczeń. Bezprzewodowy alarm do mieszkania to często również system niezwykle elastyczny, który w razie potrzeby można w prosty sposób rozbudować o nowe funkcje, dodając do niego kolejne detektory.

Podejmując decyzję o zakupie nowego systemu alarmowego do domu, jedną z najlepszych i jednocześnie najwygodniejszych opcji, wydaje się wybór jego bezprzewodowej wersji. Takie alarmy są tanie, proste w montażu i konfiguracji. Zwykle są również bardzo elastyczne, dzięki czemu można dość łatwo je modyfikować, dostosowując do swoich aktualnych potrzeb. Takie systemy pozwalają również korzystać z wielu rodzajów detektorów, co sprzyja tworzeniu tzw. inteligentnego domu.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *