Popularne

Artykuł

Technologia

Smart mieszkanie uszyte na miarę twoich potrzeb. Czym dla Ciebie jest inteligentny dom?

Smart mieszkanie uszyte na miarę twoich potrzeb. Czym dla Ciebie jest inteligentny dom?

Bez dwóch zdań systemy inteligentnego domu zmieniają nasze codzienne życie. Mają realny wpływ na podniesienie jego komfortu i bezpieczeństwa. Obecnie z powodzeniem rozwiązania smart home przygotowywane są również na potrzeby właścicieli mieszkań, którym zależy na optymalizacji kosztów eksploatacyjnych, oszczędności czasu i wygodzie. Sprawdź, jak uszyty na miarę system smart home może zmienić Twoje codzienne życie.

Czym dla Ciebie jest inteligentny dom?

Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym właściwie dla Ciebie jest inteligentny dom? To przejaw luksusu, czy jednak racjonalne rozwiązanie, które korzystnie wpływa na obniżenie kosztów życia i jednoczesne zwiększenie jego komfortu i bezpieczeństwa? Bez dwóch zdań instalacje smart home warto rozpatrywać w tym drugim kontekście. To już nie tylko możliwość zintegrowania ze sobą różnych systemów i instalacji domowych w celu wygodniejszego sterowania nimi. Obecnie to szeroki zakres automatyki domowej, dzięki czemu wiele procesów zachodzi bez ingerencji ludzkiej. To także rozbudowane systemy bezpieczeństwa i systemy alarmowe, dzięki czemu zdrowie i życie ludzkie jest jeszcze bardziej zabezpieczone. System smart home to zdecydowanie coś więcej niż wygoda.

Jak uszyty na miarę system smart home wpłynie na Twój dom lub mieszkanie?

Jest wiele kluczowych korzyści, które wiążą się z inwestycją w indywidualny i szyty na miarę projekt inteligentnego domu. W tym artykule skupimy się na wybranych z nich. Część z nich jest uniwersalna, a część ma charakter subiektywny. Oczywiście każdy domownik nieco inaczej może odbierać korzyści związane z posiadaniem i użytkowaniem systemu smart home.

Bezpieczny i zdrowy dom

Z punktu widzenia domowników podstawową korzyścią powinno być postawienie na bezpieczny i zdrowy dom. Odpowiednio zaprogramowane systemy i urządzenia pozwalają na kontrolę poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych, temperatury powietrza, a także jego czystości. Dzięki temu w sposób automatyczny parametry te są utrzymywane na wskazanym przez użytkowników poziomie. Wszystko po to, aby zapewnić zdrową atmosferę w domu i zminimalizować ryzyko występowania chorób. Dobrej jakości powietrze przekłada się na poprawę komfortu życia domowników oraz na ich codzienne samopoczucie i energię.

Smart home to także odpowiednio ustawione systemy alarmowe, czy też system monitoringu. Te instalacje bezpośrednio wpływają na wzrost bezpieczeństwa osób przebywających w danej nieruchomości, a także na lepsze zabezpieczenie posiadanego mienia.

Dom dostosowany do potrzeb każdego domownika

Inteligentny dom to taki, który dostosowany jest do potrzeb domowników w różnym wieku. Z powodzeniem mogą funkcjonować w nim zarówno dzieci, osoby dorosłe w wieku produkcyjnym, jak i osoby starsze lub schorowane. Nowoczesne projekty biorą pod uwagę charakterystykę mieszkańców i ich indywidualne predyspozycje zdrowotne oraz ewentualne ograniczenia. Systemy są intuicyjne w obsłudze, dzięki czemu z ich użytkowaniem poradzą sobie nawet osoby, które do tej pory nie miały zbyt wiele styczności z technologią.

Wsparcie w codziennych czynnościach

Automatyka domowa sprawia, że inteligentny dom staje się nieocenionym wsparciem w wykonywaniu wielu codziennych i rutynowych czynności. Systemy można zaprogramować w ten sposób, że o konkretnej porze dnia ekspres będzie przygotowywał świeżą kawę, czy też będzie włączana muzyka (np. rano na rozbudzenie, a wieczorem relaksacyjna). Do tego dochodzi automatyczna zmiana natężenia światła w zależności od nasłonecznienia, czy też zmiana ustawień rolet i innych przesłon. Wsparcie dotyczy także kontroli pracy pompy ciepła i systemu ogrzewania. Tak naprawdę współczesne instalacje dają wiele możliwości. Dzięki temu codzienne życie jest jeszcze wygodniejsze i łatwiejsze.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Oczywiście nie bez znaczenia jest także realna oszczędność czasu i pieniędzy, którą dają nam systemy smart home. Odpowiednio zaprogramowane pozwolą nam odzyskać cenny czas, który będziemy mogli poświęcić na realizację pasji, czy też spędzanie czasu z bliskimi. W perspektywie tygodni, czy miesięcy czas ten może być liczony nawet w dziesiątkach godzin. Optymalna eksploatacja mieszkania lub domu to także realny wpływ na wygenerowanie oszczędności na rachunkach. System zadba o to, aby światło nie było włączone bez potrzeby, czy też o to, aby nie dochodziło do przegrzewania pomieszczeń mieszkalnych. To tylko kilka z korzyści, które dają szyte na miarę systemy smart home. Dzięki temu Twoje mieszkanie lub dom będą idealnie dopasowane do Twoich potrzeb i preferencji.

Wycena online

Realizacja systemu smart home z Futunext

Jeżeli szukasz zaufanego partnera w zakresie projektowania i wdrażania systemu smart home, to warto sprawdzić ofertę firmy Futunext. To zespół specjalistów o bogatym doświadczeniu w realizacji tego typu projektów dla klientów indywidualnych i biznesowych. Na co dzień pracują na standardzie systemowym KNX, jednak nie są im obce również takie systemy jak m.in.: Grenton, Fibaro, Loxone, Deimic, Ampio, czy też F&home. Zachęcamy do kontaktu z ekspertem Futunext i do postawienia na smart mieszkanie lub dom uszyte na miarę Twoich potrzeb.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *