Popularne

Artykuł

Technologia

SmartThings – co warto wiedzieć o rewolucyjnej aplikacji Samsunga

SmartThings – co warto wiedzieć o rewolucyjnej aplikacji Samsunga

Coraz więcej sprzętów RTV i AGD wyposażanych jest w komputery i dostęp do sieci WiFi. Pozwala to na tworzenie całego systemu urządzeń, określanego mianem inteligentnego domu, którym można zarządzać z poziomu naszego smartfona. Aby podnieść efektywność tego rozwiązania, Samsung stworzył specjalną aplikację SmartThings. Co trzeba wiedzieć o tym narzędziu i dlaczego warto z niego skorzystać?

Czym jest Samsung SmartThings?

SmartThings to aplikacja firmy Samsung, która umożliwia kontrolę elektronicznych urządzeń gospodarstwa domowego z poziomu smartfona. Początkowo dla polskich użytkowników urządzenia kompatybilne z aplikacją pochodziły jedynie od marki Samsung, jednak obecnie program obejmuje sprzęty znacznie większej liczby producentów, a pula ta jest stale poszerzana. Dodatkowo producent udostępnił specjalne urządzenie Samsung SmartThings Hub, które pozwala na użycie jeszcze większej ilości sprzętów firm trzecich. Aby móc posługiwać się aplikacją wystarczy mieć telefon z systemem Android albo iOS. Aplikacja pozwala na monitorowanie, konfigurowanie i grupowanie urządzeń, ustawianie automatycznych programów, a także na autoryzowane dzielenie dostępu z innymi członkami rodziny. Dzięki temu możemy korzystać ze wszelkich funkcjonalności naszych sprzętów RTV i AGD w jednym miejscu.

Jakie możliwości daje aplikacja Samsung SmartThings?

Za pomocą Samsung SmartThings możemy kontrolować niezliczoną ilość urządzeń – od całkiem oczywistych jak telewizor, router WiFi, lodówka, zmywarka, piekarnik, pralka, robot sprzątający czy termostat (a także ogrzewanie czy klimatyzacja), po mniej spodziewane takie jak oświetlenie (w tym poszczególne lamy czy nawet same żarówki), a nawet zamek do drzwi. Posiadając odpowiednią lodówkę, możemy za pomocą aplikacji zobaczyć jej zawartość, co bardzo przydaje się podczas zakupów. Jest też możliwość oznaczenia poszczególnych produktów w lodówce wraz z ich datą przydatności, w takim wypadku aplikacja przypomni nam, kiedy będzie zbliżała się do końca. Telefon pozwoli nam również nastawić piekarnik, a dzięki aplikacji (po podaniu typu potrawy i jej przybliżonej wagi) uzyskać porady dotyczące parametrów pieczenia. Poprzez aplikację można zobaczyć, gdzie przebywa nasz robot sprzątający, dowiedzieć się, czy jest naładowany i znajduje się w stacji dokowania oraz zdalnie go uruchomić. Za pomocą SmartThings możemy też uzbroić alarm, czy uruchomić kamery i czujniki.

SmartThings to niezbędne rozwiązanie, jeżeli chcemy w pełni korzystać z możliwości inteligentnego domu. Jego główną zaletą jest wygoda – dostęp do wszystkich urządzeń w jednym miejscu, nawet będąc z dala od domu, a możliwości tej aplikacji są ograniczone jedynie przez możliwości podłączonych do niej urządzeń.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *