Popularne

Artykuł

Technologia

System szynoprzewodów – modne oświetlenie do biura lub domu

System szynoprzewodów – modne oświetlenie do biura lub domu

Rozwiązania oświetleniowe, łączone do tej pory przede wszystkim z produktami typowo technicznymi, obecnie zyskują zupełnie nowe życie. Świetnym tego przykładem są systemy szynoprzewodów, które z wnętrz sklepowych i biurowych trafiają obecnie także do pomieszczeń mieszkalnych. Skąd bierze się tak wielka popularność lamp na szynoprzewodzie? Co je wyróżnia oraz jak najlepiej je wykorzystać do praktycznego i stylowego oświetlenia domu? O tym napiszemy poniżej.

System oświetlenia na szynoprzewodzie – co to takiego?

Oświetlenie na szynoprzewodzie kojarzy się przede wszystkim z praktycznymi lampami technicznymi, które stosuje się od lat w sklepach, instytucjach publicznych lub w niektórych biurach. Obecnie jednak tego typu oprawy oświetleniowe coraz częściej trafiają też do modnych wnętrz prywatnych.

System oświetlenia na szynoprzewodach składa się z kilku elementów. Do sufitu przytwierdza się specjalne, profilowane listwy, wewnątrz, których znajdują się przewody, do których podłącza się lampy. Taka konstrukcja pozwala na podpięcie większej liczby punktów świetlnych oraz rozmieszczenie ich tak, by jak najlepiej odpowiadały upodobaniom i potrzebom użytkowników.

Nowoczesne systemy szynoprzewodów występują w dwóch wariantach:

  • jednofazowym (równoczesne uruchamianie wszystkich źródeł światła),
  • trójfazowym (możliwość włączenia wybranych opraw).

Aby system spełniał oczekiwania w jak największym stopniu, można wykorzystać praktyczne złączki, adaptery i zaślepki. Dzięki temu łączy się poszczególne elementy w rozwiązanie szyte na miarę danego wnętrza.

Jakie lampy można wykorzystać na szynoprzewodzie?

Na szynoprzewodach umieszcza się lampy wiszące lub reflektory o mocno zróżnicowanej estetyce. Wzrost popularności tego rozwiązania sprawił, że producenci dostarczają wiele produktów, wpisujących się we wszystkie modne obecnie style wnętrzarskie. Duży wybór opraw do montażu na szynoprzewodzie można choćby znaleźć na stronie: Azzardo.com.pl.

Chętnie stosuje się pojedyncze oprawy albo buduje się całe zespoły oświetleniowe, składające się z jednakowych lamp lub modeli powiązanych wizualnie, by stworzyć system, który nie tylko perfekcyjnie doświetla przestrzeń, ale też staje się jego prawdziwą dekoracją.

Do jakich wnętrz nadają się lampy na szynoprzewodzie?

Tak duże urozmaicenie produktów sprawia, że lampy na szynoprzewodzie mogą trafić do wnętrz skandynawskich, klasycznych lub nowoczesnych. Niektóre modele nadają się nawet do aranżacji w duchu glamour. Wszystko zależy oczywiście od wyglądu opraw oświetleniowych, dla których listwy stanowią tylko bazę.

Gdzie warto postawić na lampy na szynoprzewodzie? Najczęściej takie rozwiązania wprowadza się w kuchniach, salonach i sypialniach. Mogą jednak okazać się przydatne także na klatkach schodowych lub w przedpokojach, by optymalnie doświetlić przestrzeń lub wydobyć ciekawe detale architektoniczne. Lampy tego typu sprawdzają się bowiem równie dobrze w roli oświetlenia głównego, strefowego, zadaniowego, co dekoracyjnego.

Nowoczesne rozwiązania oświetleniowe do domu

Lampy na szynoprzewodzie produkuje się z wysokiej jakości materiałów, w najmodniejszych wzorach i kolorach. Oświetlają wybrane przestrzenie, gwarantując komfort i bezpieczeństwo, a przy tym stając się prawdziwą ozdobą aranżacji. Czy potrzeba innych, dodatkowych rekomendacji, by rozważyć wprowadzenie ich do własnych wnętrz?

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *