Obraz chodnika w przedpokoju nieodzownie kojarzy się z mieszkaniami osób starszych. Takie rozwiązanie było hitem w czasach Polski Ludowej. Obecnie znika ze względu na swoją niepraktyczność i właśnie kiczowatość. Jak w przypadku większości, dawna moda wraca z czasem w nowoczesnej formie. Przykładem takiego działania są właśnie chodniki sznurkowe – prawdopodobnie nowy standard naszych domostw.
Wszystko ze sznurka
Najczęściej sprzedaje się je z metra, odmierzając idealnie potrzebną długość. Oczywiście, sklepy nie dostarczają postrzępionych i nieestetycznych produktów. Spokojnie można liczyć na eleganckie wykończenie w postaci obszycia brzegów. Mimo ich bardzo prostej konstrukcji (bowiem to tylko zapleciony specjalnie przygotowany do tego sznur), można je dostać w wielu wzorach i wersjach kolorystycznych. Z tego powodu, chodniki sznurkowe wpasują się do każdego wnętrza, jako prosty dodatek, chroniący podłogę przed zarysowaniem.
Same zalety
Taka alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań jest doskonała z wielu powodów. Po pierwsze – mają dużo niższą cenę od tych wykonanych z normalnych tkanin. Konstrukcja chodników sznurkowych, takich jak np. https://dywaneo.pl/22-chodniki-sznurkowe sprzyja ich utrzymaniu w czystości i dobrej kondycji wizualnej przez wiele lat. Sprzyja temu niepochłanianie kurzu i brak wrażliwości na promieniowanie słoneczne. Odporność na czynniki zewnętrze to cecha, która będzie się szczególnie liczyć w pomieszczeniach takich jak: kuchnia, czy też łazienka. Zwarta konstrukcja splotu i użycie włókien sztucznych sprzyjają ich intensywnej eksploatacji. Kiedy są podgumowane od spodu, świetnie sprawdzą się jako ochrona przed ślizganiem się na schodach.
Jak zadbać o ich czystość?
Tutaj najważniejsza jest regularność, natomiast zupełnej roli nie grają detergenty i urządzenia. Wystarczy najzwyklejszy odkurzacz. Jednak powinien on oczyszczać powierzchnię chodników sznurkowych co najmniej dwa razy w tygodniu. Taka konserwacja pokazuje, jak doskonałe jest to rozwiązanie dla osób, które niezbyt przepadają za sprzątaniem. Co ważne, w przypadku ryzyka zaplamienia, należy podejść do problemu spokojnie. Zwykła chusteczka, albo listek ręcznika papierowego zda doskonale egzamin. Nie wolno pod żadnym pozorem pocierać powierzchni! Następnym krokiem będzie przemycie zaplamionego miejsca wodą z mydłem. Nie powinien tam zostać żaden wyraźny ślad.
Podobne artykuły
Karnisze sufitowe: klasyczne czy w formie listwy? Pomagamy wybrać
Chcesz stworzyć ciekawą aranżację wokół okna? Będzie Ci potrzebny odpowiedni karnisz — bez niego zawieszenie tekstyliów nie byłoby możliwe. Nasza…
Idealna lodówka do Twojego domu
Można zrezygnować z niektórych sprzętów AGD, ale niewątpliwie lodówka w domu jest tym obowiązkowym. To miejsce, które w kontrolowanej temperaturze…
Kinkiety do kuchni – inspiracje oświetlenia
Kuchnia określana jest mianem serca domu. To właśnie tam przygotowywane są posiłki, a czas spędzany przy wspólnych rozmowach staje się…
Szeroka oferta produktów w internetowym sklepie z oświetleniem Studio Światła
Urządzając mieszkanie, jesteśmy świadomi, jak istotną rolę odgrywa oprawa świetlna wnętrza. Właściwie skomponowane kompozycje oświetleniowe wpływają bowiem na charakter i…
Umywalka stawiana na blat – praktyczna i elegancka ceramika łazienkowa
Przy projektowaniu wymarzonej łazienki jedną z kluczowych decyzji, jakie musimy podjąć, będzie wybór odpowiednich urządzeń sanitarnych. Warto postawić na to, co…
Kuchnia na poddaszu – projektowanie, inspiracje i rozwiązania
Kuchnia na poddaszu to nietypowe, ale coraz częściej pojawiające się rozwiązanie w nowoczesnych domach. Otwarta przestrzeń pod dachem daje wiele…
Vintage w nowoczesnym stylu – kilka pomysłów, jak wzbogacić wnętrze
Coraz większą popularność zyskuje w Polsce styl vintage. Charakteryzuje się on wykorzystywaniem mebli i dekoracji z przeszłości w nowoczesnych aranżacjach…
Umywalka stawiana na blat – praktyczna i elegancka ceramika łazienkowa
Przy projektowaniu wymarzonej łazienki jedną z kluczowych decyzji, jakie musimy podjąć, będzie wybór odpowiednich urządzeń sanitarnych. Warto postawić na to, co…
Co na ścianę w kuchni zamiast płytek?
Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To miejsce, gdzie przygotowujemy posiłki oraz spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi….
Sufit podwieszany – najważniejsze informacje w pigułce
Chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym i stworzyć funkcjonalne wnętrze o ciekawej aranżacji? Być może rozwiązanie podwieszanego sufitu spełni postawione oczekiwania….
Najnowsze komentarze
- Anna o Co zamiast foteli sprawdzi się w aranżacjach boho?
- Grzegorz o Wybór najlepszej kołdry – czym się kierować?
- Krzysztof o Blachodachówka czy dachówka – jakie pokrycie dachu wybrać?
- Ogrodnik o Minimalistyczne meble do ogrodu – kiedy się sprawdzają?
- Iwona o Domek na drzewie – jak zabrać się za jego budowę i ile pieniędzy należy przygotować?