Popularne

Artykuł

Inne

Co lepiej sprawdzi się w bloku: wanna czy prysznic?

Co lepiej sprawdzi się w bloku: wanna czy prysznic?

Urządzanie mieszkania w bloku to zupełnie inne wyzwanie od aranżacji domu jednorodzinnego. Zwykle największy problem stanowi niedostatek przestrzeni. Dylematy dotyczą także małej łazienki w bloku. Jakie rozwiązanie sprawdzi się w niej lepiej: wanna czy prysznic?

Główne różnice pomiędzy wanną i prysznicem

Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie w łazience zarówno wanny, jak i prysznica i stworzenie w ten sposób prawdziwego domowego spa! Niestety nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić i należy dokonać wyboru.

Wanna zapewnia relaksujące, przyjemne kąpiele. Jednak wiąże się to również z wyższym zużyciem wody. Z drugiej strony, wanna bywa bardzo pomocna w przypadku kąpieli małych dzieci. Wysokie zużycie wody można zrekompensować stawiając na wannę z deszczownicą, niejako symulując warunki prysznica. Ale oznacza to często w praktyce zachlapaną podłogę. Poza tym, prysznic w wannie, w pozycji siedzącej, nie jest równie komfortowy i efektywny, jak odbywany w kabinie prysznicowej.

Na tym tle kabiny prysznicowe mają ogromne zalety. Umożliwiają szybkie i dokładne umycie ciała bez nadmiernego zużycia wody i ryzyka zachlapania łazienki. Są znacznie wygodniejsze z punktu widzenia seniorów i osób niepełnosprawnych. Jednak wybierając kabinę można zapomnieć o odprężających długich kąpielach.

Wanna i prysznic w bloku

Na które z rozwiązań zdecydować się w bloku? Tak naprawdę wszystko zależy od wielkości łazienki, która w blokach jest niestety zazwyczaj mała. Kabina prysznicowa wydaje się wówczas najrozsądniejszym wyborem. W blokach bardzo dobrze sprawdzają się pozbawione brodzika kabiny z odpływem liniowym – typu walk-in. Dzięki nim użytkownicy łazienki zyskują wiele przestrzeni, a ponadto pomieszczenie optycznie wydaje się większe.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby w małej łazience umieścić niewielką wannę zabudowaną. Wiele osób nie potrafi zrezygnować z tradycyjnych kąpieli i trudno im się dziwić. Najważniejsze, by podjąć świadomą decyzję analizując własne potrzeby i możliwości oferowane przez pomieszczenie.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *