Popularne

Artykuł

Wnętrza

Gotowe firany do salonu – jak wybrać dobrze?

Gotowe firany do salonu – jak wybrać dobrze?

Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w całym domu. To tam przyjmowani są goście. To w pokoju dziennym spędza się czas z rodziną. Jego nieodzownym elementem są dekoracje okienne w formie firan oraz zasłon. Dodają one wnętrzu elegancji i przytulności. Jakie gotowe firany do salonu warto wybrać?

Jaki kolor powinny mieć gotowe firany do salonu?

Firany to bardzo istotny element aranżacji wnętrza. Wprowadzają one do pomieszczenia nieco szyku, podkreślają jego styl i chronią przed oczami osób trzecich. 

Na jakie gotowe firany do salonu się zdecydować – białe, a może kolorowe? Oczywiście niezmiennie od lat na rynku królują firany w kolorze białym. Znaleźć je można np. w ofercie sklepu internetowego https://szalonepromocje.pl/. To barwa uniwersalna, która pasuje do każdej aranżacji. Stanowi dobry wybór do salonu, sypialni czy kuchni. 

Równie ciekawą propozycją są firany w kolorze ecru. Pasują do wnętrz utrzymanych w stylistyce modernistycznej, rustykalnej i boho. Do wyboru są także gotowe firany do salonu w mniej typowej kolorystyce. Również i one prezentować się mogą dobrze, ale raczej w większych pomieszczeniach. 

Jak dopasować gotowe firany do stylu wnętrza?

Gotowe firany do salonu trzeba dopasować do całej aranżacji tego pomieszczenia. W strefie dziennej, która jest utrzymana w minimalistycznym stylu, dobrze sprawdzą się jasne firany wykonane z delikatnego materiału. Nie są one bowiem zbyt przytłaczające. Produkty bardziej dekoracyjne to propozycja przeznaczona do salonów glamour czy retro. 

Przy okazji warto zastanowić się nad długością firan. To kwestia bardzo istotna, bo źle dopasowane będą się prezentować mało estetycznie. Wyróżnia się tutaj firany do parapetu, firany za parapet (sięgają do 10 cm poniżej parapetu) i firany długie. Przy wyborze należy mieć na uwadze wystrój wnętrza i funkcjonalność firan. Bardzo modne są modele długie – świetnie kryją nieciekawy widok za oknem i mogą zasłonić brzydki kaloryfer. 

Z jakiego materiału powinny być wykonane gotowe firany do salonu?

Największą popularnością cieszy się cały czas delikatny woal. Wykonane z niego firany są bardzo efektowne wizualnie. Sprawdzają się w mniejszych i większych salonach. Pasują do wielu aranżacji. Woal jest materiałem, który ładnie się układa, chociaż wymaga prasowania. 

Woalowe firany to świetne rozwiązanie do małych pomieszczeń – warto wtedy postawić na model zupełnie gładki. Cienka tkanina dobrze przepuszcza światło słoneczne, rozświetlając i optycznie powiększając wnętrze. 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *