Popularne

Artykuł

Wnętrza

Jak dobrać lustro do przedpokoju – praktyczne wskazówki

Jak dobrać lustro do przedpokoju – praktyczne wskazówki

Lustra umieszcza się w różnych domowych wnętrzach, gdzie pełnią funkcję dekoracyjną i praktyczną. Nie inaczej jest w przedpokojach, gdzie wręcz trudno wyobrazić sobie brak odpowiedniego zwierciadła.

Dlaczego lustro w przedpokoju jest tak ważne i jak wybrać idealną taflę? Więcej na ten temat przeczytacie w dalszej części artykułu.

Lustro w przedpokoju – praktyczny element wyposażenia czy dekoracja?

W jakim celu w ogóle montować lustra w przedpokojach? Odpowiedź wydaje się oczywista. Zwierciadło w tym miejscu pomaga zadbać o idealne dopasowanie wszystkich elementów stroju i daje szansę na ostatni rzut oka, czy wszystkie detale stylizacji ze sobą współgrają bądź czy nic nie wymaga poprawek (niedoskonałości makijażu czy fryzury, zabrudzony płaszcz, nieodpowiedni szalik etc.). Lustro pełni zatem bardzo praktyczną rolę.

Ponadto, jeśli umieścimy lustro w ciasnym przedpokoju, zyskujemy szansę na to, by go optycznie nieco powiększyć i wprowadzić do wnętrza więcej światła.

W końcu duże i małe lustra dopełniają aranżację i pomagają stworzyć przytulny klimat w tym nieco niepozornym pomieszczeniu, które jednak ma zapraszać gości do tego, by weszli w głąb domu lub mieszkania.

Jakiej wielkości lustro do przedpokoju wybrać i gdzie je zawiesić?

Aby uzyskać jak najbardziej funkcjonalne zwierciadło w przedpokoju, warto postawić na duże tafle. Całopostaciowe lustra (również w wersji na całą wysokość ściany) dają lepszy ogląd sylwetki i pięknie prezentują się w pomieszczeniu. W zależności od upodobań i możliwości można zdecydować się na produkt zawieszany na ścianie – może być prostokątny lub owalny, w ramie lub bez (wszystko zależy od pomysłu na wnętrze). Spory wybór ciekawych inspiracji i pomysłów można znaleźć choćby na: led-lustra.pl. Innym rozwiązaniem są lustra umieszczane na drzwiach przesuwnych szafy – to opcja praktyczna, pozwalająca zaoszczędzić miejsce w niewielkich korytarzach lub przedpokojach.

Jak dobrze podświetlić lustro w przedpokoju?

Nie można również zapominać o dobrym oświetleniu strefy lustra – by móc swobodnie wykonywać przed nim nawet bardziej precyzyjne czynności. Dlatego światło powinno mieć odpowiednie natężenie (ok. 500 lx), neutralna temperatura barwowa, a także wysoki współczynnik oddawania barw.

Jakie lampy wybrać? Najczęściej stawia się na kinkiety ścienne i reflektory z regulacją kąta padania światła. Montuje się je po obu stronach tafli (równomierne doświetlenie lustra). Mocno wydłużone oprawy da się umieścić centralnie nad lustrem.

Inny pomysł na oświetlenie lustra to modele z własnym podświetleniem LED. Tego typu produkty są bardzo energooszczędne i odznaczają się dobrą żywotnością. Prezentują się naprawdę efektownie, a przy tym zapewniają optymalny poziom oświetlenia, bez konieczności stosowania dodatkowych punktów świetlnych.

Idealnie urządzony przedpokój z pięknym lustrem – podsumowanie

Lustra w przedpokojach to praktyczny element wyposażenia i stylowa ozdoba – jeśli tylko dobrze dopasuje się je do danej przestrzeni. Na szczęście wybór opcji jest olbrzymi, więc każdy może znaleźć zwierciadło, które posłuży mu przez naprawdę długie lata.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *