Popularne

Artykuł

Wnętrza

Jak szybko poczuć się komfortowo w nowym mieszkaniu

Jak szybko poczuć się komfortowo w nowym mieszkaniu

Więc to zrobiłeś – znalazłeś nowe mieszkanie, podpisałeś umowę najmu i przeprowadziłeś się. Problem polega na tym, że Twoje nowe mieszkanie nie jest jeszcze w pełni gotowe do zamieszkania. Na szczęście, przy odrobinie wysiłku, można się szybko zminimalizować te obce uczucia.

Zrób łóżko.

Prawdopodobieństwo jest takie, że pod koniec dnia poczujesz się wyczerpany. Ustaw łóżko z ulubionym prześcieradłem i poduszką na swoim miejscu. Jeśli jest to wygodniejsze, dodaj swój stolik nocny, lampę do czytania, a także wszelkie książki i zdjęcia. Przed pójściem spać możesz również upewnić się, że sypialnia jest wolna od pudełek, więc nie musisz w sposób oczywisty przypominać sobie o rozpakowywaniu.

Urządź łazienkę i kuchnię.

Po zasypianiu prawdopodobnie będziesz chciał wziąć prysznic i zrobić sobie porządne śniadanie lub filiżankę kawy. Jeśli to twój priorytet, przejdź do przodu i rozpakuj się. Jeśli nie, skoncentruj się na łazience i kuchni, aż do momentu, gdy rozpakujesz wystarczającą ilość pudełek, aby zrobić to, co musisz, aby poczuć się dobrze.

Jasne ścieżki.

Konieczność przechodzenia nad pudełkami może sprawić, że poruszanie się stanie się jeszcze bardziej stresujące i irytujące. Jeśli nie można było zostawić miejsca w czasie rozładunku, należy skoncentrować się na rozpakowywaniu, aby można było swobodnie przemieszczać się z pokoju do pokoju.

Nie pakuj cennych przedmiotów.

Czy masz coś, co działa jak odpowiednik koca ochronnego? Mogą to być zdjęcia bliskich, osobisty biuletyn lub folder pełen pamiątek. Cokolwiek to jest, nie wrzucaj go do pudełka na ruchomej ciężarówce. Trzymaj go przy sobie, aby mógł być jedną z pierwszych rzeczy, które z miłością włączysz do swojego nowego domu.

Używaj znajomych, pocieszających zapachów.

Jeśli właśnie się przeprowadziłeś, możesz nie być do końca gotowy do umieszczania na ścianach obrazów lub grafik. Szybszym sposobem na zapewnienie sobie komfortu jest wprowadzenie ulubionego zapachu do nowego mieszkania, czy to kawy, ciastek z ulubionej piekarni, czy świecy, dyfuzora zapachu lub mieszanki kadzideł.

Przygotuj się na przyjaciół.

Jednym z częstych zaleceń jest podjęcie decyzji w sprawie terminu imprezy domowej przed przeprowadzką. W ten sposób nie będziesz kuszony do odkładania rozpakowywania na bok. Będziesz czuć się o wiele lepiej po tym, jak zrobisz imprezę z ulubionymi ludźmi w nowej przestrzeni.

Pomyśl, co sprawia, że Twój nowy apartament jest wyjątkowy.

Kiedy już natkniesz się na psychiczną przeszkodę akceptacji, że twoje nowe mieszkanie jest teraz twoim domem, zacznij myśleć o tym, co możesz zrobić, żeby czuć się tak dobrze, jak w starym miejscu. Czy mieszkanie może mieć jakieś ładne zasłony? Czy możesz umieścić telewizor w innym miejscu? Czy w kuchni jest wystarczająco dużo miejsca, aby eksperymentować z gotowaniem? Dzięki tym działaniom, zaczynasz rościć sobie prawo własności do nowej powierzchni.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *