Popularne

Artykuł

Wnętrza

Jak urządzić garderobę?

Jak urządzić garderobę?

Od dziecka marzyłaś o własnej garderobie? Właśnie remontujesz dom lub mieszkanie i chcesz wreszcie zrealizować to marzenie? Zastanawiasz się, jak urządzić małą garderobę, by było to praktyczne i funkcjonalne pomieszczenie? W tym artykule znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.

Jak urządzić garderobę — kilka inspiracji i pomysłów

 

Chociaż garderoba kojarzy się zazwyczaj z osobnym pomieszczeniem, możesz ją stworzyć np. montując ściankę działową w sypialni albo wykorzystując wnękę w korytarzu. Wszystko zależy od tego, jakim metrażem dysponujesz i jak wiele rzeczy chcesz przechowywać w tym pomieszczeniu. Poniżej przedstawiamy na tyle uniwersalne pomysły, że wdrożysz je bez problemu, zarówno w małej, jak i dużej garderobie (sprawdź polisy).

Wysokie szafy

W garderobie nie powinno zabraknąć wysokich szaf. Mamy na myśli takie wymiary, dzięki którym bez problemu pomieścisz w garderobie sukienki i zimową odzież: grube kurtki, płaszcze. Jest to szczególnie ważne, ponieważ tego typu ubrania zabierają najwięcej miejsca. Co więcej, przez większość część roku nie używamy ich.

Szuflady i organizery o różnej wielkości

Prawdopodobnie w garderobie, oprócz zimowej odzieży, będziesz przechowywać również bieliznę, biżuterię oraz najróżniejsze drobiazgi, które wcześniej nie miały swojego miejsca. Dlatego zadbaj o to, by w Twojej garderobie znalazły się szuflady i organizery o zróżnicowanej głębokości i wielkości. Możesz również zaznaczyć je, przyklejając nazwy, np. “spodnie”, “letnie bluzki”, “bielizna”. Dzięki temu zachowasz porządek i zawsze będziesz wiedziała, gdzie co jest.

Kup odpowiednią liczbę wieszaków

Nie po to masz przecież garderobę, żeby kilka rzeczy wisiało na tym samym wieszaku. Jeśli chcesz, żeby ubrania w garderobie się pogniotły, zawczasu zaopatrz się w odpowiednią liczbę wieszaków.

Haczyki

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę czasu, możesz, już wcześniej, przygotować sobie ubrania na cały tydzień. Dobrze więc, żebyś uwzględniła to przy urządzaniu garderoby, wydzielając w pomieszczeniu osobną przestrzeń na rzeczy do przymierzenia lub na takie, które przygotujesz sobie, np. do pracy.

Jasne kolory

Garderoba to, w większości przypadków, pomieszczenie bez okien. Dlatego tak ważne jest, żeby w pomieszczeniu tym dominowały jasne kolory. Najbardziej uniwersalna będzie oczywiście biel, ale dobrze będą prezentowały się również pastelowe kolory. Ważnym elementem garderoby stanowi również jej oświetlenie. Koniecznie wybierz żarówki LED. dające w miarę jasne oświetlenie. Takie, w którym ubrania zachowają swoje naturalne kolory.

Lokalizacja garderoby

Gdzie powinna znajdować się garderoba? Najlepiej blisko łazienki/lub sypialni. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. To tam najczęściej się przebierasz lub szykujesz do wyjścia. Takie rozwiązanie będzie zatem wygodne i praktyczne.

Jak urządzić garderobę  — podsumowanie

 

Jak już wspominaliśmy, remont domu lub mieszkania, to najlepszy moment, żeby pomyśleć o garderobie. Jeśli dodatkowo chcesz zabezpieczyć swoją nieruchomość przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń, dobrym rozwiązaniem może okazać się dobre ubezpieczenie mieszkania.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *