Popularne

Artykuł

Wnętrza

Jak wybrać dopasowaną umywalkę nablatową?

Jak wybrać dopasowaną umywalkę nablatową?

Umywalki nablatowe zdobywają coraz większą popularność jako modne i praktyczne elementy wyposażenia łazienek. Ich zastosowanie nie tylko chroni blat przed zachlapaniem, ale również nadaje wnętrzu wyjątkowego wyglądu. Egzemplarze montowane na powierzchni blatu są nieodzownym elementem najmodniejszych aranżacji łazienek. Na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania modelu do swojego mieszkania?

Dobór tworzywa

Wśród umywalek nablatowych odnaleźć można modele ceramiczne, szklane i kamienne. Pierwsze z nich są bardzo praktycznym rozwiązaniem. Ceramiczne umywalki nie posiadają wygórowanych cen i są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu czystości. Będą dobrym wyborem dla osób planujących zakup klasycznej misy w białym kolorze. Osoby poszukujące wyjątkowo kolorowych i ciekawych rozwiązań z pewnością zainteresują projekty szklane. W tej kategorii odnaleźć można wiele wyjątkowo oryginalnych umywalek, również wytwarzanych ręcznie. Tego rodzaju egzemplarze wpasują się w niebanalne aranżacje łazienek. Zalecane są raczej do domów, w których nie ma małych dzieci i zwierząt. Szkło jest bowiem materiałem bardziej podatnym na uszkodzenia mechaniczne. Osoby poszukujące umywalki nablatowej, która jest wykonana z odpornego materiału, a zarazem posiada oryginalny wygląd, powinny rozważyć zakup modelu z konglomeratu. Umywalki kamienne występują w różnych kształtach i ciekawych, naturalnych barwach. Są również trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości.

Kształt umywalki

Umywalki nablatowe, takie jak np. https://www.banyo.pl/pl/menu/umywalki-nablatowe-145.html dostępne w sklepach zazwyczaj posiadają kształt prostokątny, okrągły lub owalny. Poszukując wyposażenia dopasowanego do danego stylu aranżacji, warto wziąć ten aspekt pod uwagę. Prostokątne modele sprawdzą się przede wszystkim w łazienkach nowoczesnych, minimalistycznych i industrialnych. Okrągłe misy będą doskonałym wyborem do aranżacji w stylu vintage i retro. Umywalki owalne świetnie komponują się z drewnianymi elementami. Dlatego łatwo jest je wpasować w pomieszczenie w stylu skandynawskim lub boho. Zastanawiając się nad kształtem misy, warto przemyśleć również praktyczne aspekty związane z podjętą decyzją. Modele okrągłe i owalny uważane są za łatwiejsze w czyszczeniu. Jednak przy odpowiedniej technice sprzątania również prostokątny egzemplarz nie powinien być problematyczny.

Umywalki nablatowe to modne i praktyczne rozwiązanie do każdej łazienki. Ze względu na szeroki wybór modeli z tej kategorii, warto dokładnie przemyśleć decyzję. Odpowiednio dobrana umywalka będzie zarówno estetyczna, jak i funkcjonalna.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *