Popularne

Artykuł

Wnętrza

Jak wybrać drzwi do łazienki?

Jak wybrać drzwi do łazienki?

Jeśli Twój obecny projekt modernizacji domu obejmuje wymianę drzwi i okien, być może potrzebujesz pomocy w wyborze nowych drzwi do łazienki. Właściciele domów stają przed kilkoma szczególnymi wyzwaniami przy wyborze drzwi do łazienki. Z uwagi na to, że większość łazienek jest stosunkowo niewielka, czasami może być trudno wybrać odpowiedni rozmiar i sposób montażu drzwi. Istnieją również dodatkowe obawy o zmiany wilgotności w łazience, które mogą spowodować uszkodzenie niektórych typów drzwi. Wybierając drzwi do łazienki, należy wziąć pod uwagę ich funkcję, estetykę i koszt, co pomoże znaleźć drzwi, które najlepiej pasują do danej sytuacji.

Wybór drzwi do łazienki:

Wybierz materiał na drzwi.

Drzwi drewniane są popularne w zastosowaniach wewnętrznych, ale mogą pęcznieć lub wypaczać się z powodu zmian wilgotności w łazience. Wybierz drzwi z metalu lub włókna szklanego, aby uniknąć tych problemów, zwłaszcza jeśli Twoja łazienka nie jest odpowiednio wentylowana.

Rozważ sposób otwierania drzwi.

Ze względu na ciasną konfigurację większości łazienek, ważne jest, aby ocenić, czy drzwi powinny otwierać się w prawo czy w lewo. Chcesz, aby drzwi mogły się całkowicie otworzyć bez ingerencji w szuflady szafki lub uchwyty. Drzwi nie powinny zamykać się do luster lub okien i nie powinny przeszkadzać w wejściu lub wyjściu. Wybierz drzwi lewe, jeśli chcesz, aby drzwi wychyliły się w lewo lub drzwi prawe, jeśli mają się obracać w prawo. Należy o tym pamiętać, wybierając okucia lub instalując drzwi.

Zmierz wielkość otworu.

Zakupione drzwi lub jednostka podwieszana powinny być o 1 cm mniejsze od otworu zarówno pod względem długości, jak i szerokości. Jeśli kupujesz drzwi wstępnie zawieszone, szerokość każdego ościeżnicy powinna być taka sama jak grubość ściany w Twojej łazience.

Porównaj opcje projektowe.

Bez względu na materiał, który wybierzesz, znajdziesz drzwi gładkie lub panelowe. Podczas gdy sześciopłycinowa jednostka jest powszechna, istnieje kilkadziesiąt innych opcji projektowych do wyboru. Jeśli wybrałeś stal lub włókno szklane, możesz nawet znaleźć drzwi wytłoczone, które naśladują wygląd słojów drewna.

Wybierz wykończenie.

Drzwi łazienkowe drewniane lub stalowe sprzedawane są w stanie surowym lub wykończonym. Często otrzymujesz dłuższą gwarancję i lepsze wykończenie, wybierając wstępnie pomalowane lub zabarwione drzwi. Włókna szklane mogą być malowane lub sprzedawane z integralnymi pigmentami, które są wybierane z karty kolorów producenta.

Więcej na temat drzwi do łazienki: https://magazynlazienka.pl/2014/drzwi-lazienki-wybrac-najlepsze.html

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *