Popularne

Artykuł

Wnętrza

Jak wykorzystać zdjęcia w aranżacji jadalni?

Jak wykorzystać zdjęcia w aranżacji jadalni?

Jadalnia jest miejscem rodzinnych i przyjacielskich spotkań, gdzie można odprężyć się po ciężkim tygodniu pracy, a także skosztować smacznych potraw w zaufanym gronie. Tu również mają miejsce ważne rozmowy, podejmowane są kluczowe rodzinne decyzje, a także celebrowane święta. Nie wypada zatem pozostawić tej część mieszkania bez wyrazu i żadnej aranżacji. Wykorzystaj odbitki i stwórz z nich piękną galerię wspomnień.

Kulinarne inspiracje w jadalni

Nie od dziś wiadomo, że czerwień to kolor, który skutecznie zaostrza apetyt. Właściciele restauracji stosują jednak więcej tricków na to, by zwabić do siebie tłumy gości. Jednym z nich jest dekorowanie ścian zdjęciami potraw. Możesz pójść w ślady doświadczonych szefów branży gastronomicznej i wyczarować podobny klimat w swojej jadalni. Precyzyjnie wyselekcjonuj najciekawsze kadry – możesz je znaleźć w sieci lub wykonać samodzielnie – i powieś w równych odstępach w odległości koło 1,5 metra od podłogi.

Osobista galeria ścienna w jadalni

W jadalni najczęściej gromadzi się cała rodzina, by po dniu pełnym szkolnych i zawodowych obowiązków pochylić się wspólnie nad przygotowanym posiłkiem. Jeśli to miejsce dedykujesz wyłącznie rodzinnym spotkaniom, Twoja aranżacja jadalni może przybrać osobisty charakter.

Postaw na wywoływanie zdjęć i zamów odbitki, które najlepiej odzwierciedlają energię Twojej rodziny. Nie wiesz, na jaki format się zdecydować? Wejdź na www.uwolnijkolory.pl/odbitki i zobacz dostępne opcje. Wywoływanie zdjęć online to wygodna i tańsza forma utrwalania wspomnień na papierze. Zaplanuj układ swojej galerii, a następnie przymocuj do ściany w kluczowym punkcie niedaleko stołu.

Zdjęcia rodzinne nie tylko na ścianie

Warto czasem odejść od klasycznych rozwiązań i wybrać coś nieoczywistego. Tym razem zamiast standardowych fotografii na ścianie wybierz zdjęcia w ramkach i umieść je w widocznym miejscu – na przykład na komodzie lub za szybą antycznego kredensu. Na takich meblach nie sposób wyeksponować kilkunastu zdjęć, bo zwyczajnie się nie zmieszczą. Wywołaj ulubione kadry w większym formacie. Najciekawszy efekt uzyskasz przy 2-3 zdjęciach A4, 30 cm × 40 cm i większych. Opraw je w ramy i oprzyj o ścianę, na której stoi mebel. Na pewno nie pozostaną niezauważone.

Zdjęcia na wyjątkowe okazje

W ciągu roku jest wiele okazji do rodzinnych spotkań, ale część z nich należy do absolutnie wyjątkowych. Boże Narodzenie czy rocznica ślubu wymagają specjalnej oprawy. Na takie uroczystości również możesz wykorzystać rodzinne zdjęcia w jadalni. Tym razem wystąpią one w roli… ozdoby!

Jest naprawdę wiele pomysłów na użycie zdjęć jako elementów ozdobnej oprawy. Możesz umieścić je w transparentnych bombkach i zawiesić na choince, utworzyć piękną girlandę czy przygotować winietki ze zdjęciami, które będą wskazywać miejsce siedzące każdego z członków rodziny. Inspiruj się pomysłami z sieci i myśl nieszablonowo, a na pewno uzyskasz pożądany efekt.

Farba magnetyczna – poznaj trick na ekspozycję zdjęć

Wiele osób rezygnuje z pomysłu stworzenia galerii ściennej z uwagi na stałość kompozycji. Jest na to rozwiązanie! Podczas urządzania swojej jadalni pomaluj jedną ze ścian farbą magnetyczną. Nie musi to być czerń, choć ten kolor to klasyka sama w sobie – należy go stosować ostrożnie i tylko we wnętrzach, gdzie dociera dużo światła dziennego. Aktualnie w sprzedaży dostępne są różne kolory farb magnetycznych, dzięki czemu nie musisz ograniczać swojego wyboru.

Jak ułożyć zdjęcia na ścianie pokrytej warstwą takiej farby? Wystarczy kupić taśmę magnetyczną i umieścić jej paski na tylnej części ramek. Teraz możesz zmieniać fotograficzną aranżację w dowolnej chwili. To świetny patent na szybką zmianę dekoracji z okazji zbliżających się świąt czy zmieniających się pór roku – wystarczy podmienić zdjęcia i umieścić je na ścianie w innym układzie, by nadać wnętrzu świeżości.

Zdjęcia w jadalni można wykorzystać na wiele sposobów. Wypróbuj jedną z powyższych propozycji lub stwórz własną kompozycję i zaskocz domowników oryginalną aranżacją.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *