Popularne

Artykuł

Wnętrza

Jak zaprojektować nowoczesną łazienkę?

Jak zaprojektować nowoczesną łazienkę?

Aranżacja nowoczesnej łazienki wcale nie jest trudna. Szeroki wybór dostępnych materiałów oraz wyposażenia pozwala na stworzenie eleganckiego, funkcjonalnego i łatwego do utrzymania wnętrza. Jak urządzić łazienkę w nowoczesnym stylu? Podpowiadamy.

Łazienka w stylu nowoczesnym – czym się charakteryzuje?

Nowoczesna łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna, co z kolei zapewnia wysoki komfort użytkowania pomieszczenia i to niezależnie od jego wielkości. Główną cechą nowoczesnych aranżacji jest minimalizm, prostota, brak bogatej ornamentyki oraz zastosowanie materiałów i akcesoriów najwyższej jakości. We wnętrzach zazwyczaj królują stonowane kolory takie jak biel czy szarość, które w zależności od indywidualnych upodobań można przełamać zastosowaniem materiałów imitujących naturalne drewno, surowy beton czy kamień.

Armatura do nowoczesnej łazienki

Jednym z głównych elementów wyposażenia każdej łazienki jest armatura obejmująca między innymi umywalkę, brodzik lub wannę oraz baterie (umywalkowe, wannowe czy prysznicowe). Urządzając łazienkę w stylu nowoczesnym, warto pamiętać o tym, aby wszystkie elementy były dopasowane do siebie kształtem i formą.

Wybierając wannę bądź brodzik, szczególną uwagę należy zwrócić na ich wielkość oraz ich usytuowanie. Obecnie tradycyjne przyścienne i narożne wanny coraz częściej zastępowane są wannami wolnostojącymi, które szczególnie dobrze prezentują się w przestronnych wnętrzach. W przypadku małych łazienek praktycznym rozwiązaniem jest montaż wanny wyposażonej w parawan nawannowy wykonany ze szkła hartowanego, co znacznie zwiększa funkcjonalność wnętrza, a przy tym wygląda bardzo efektownie. Więcej ciekawych inspiracji oraz stylowe wyposażenie do nowoczesnych łazienek znajdziesz na stronie swiatlazienek.com.pl

Jakie meble i akcesoria do nowoczesnej łazienki?

Meble do nowoczesnej łazienki to przede wszystkim blaty i szafki pod umywalkę oraz półki i wolnostojące szafki łazienkowe. W przypadku małych wnętrz świetnie sprawdzą się funkcjonalne rozwiązania jak np. szafka nad umywalkę wyposażona w podświetlane lustro. Wybierając meble do nowoczesnej łazienki, warto postawić na modele wyróżniające się prostą formą oraz stonowaną kolorystyką.

Jeżeli chodzi o akcesoria łazienkowe takie jak mydelniczki, pojemniki na szczoteczki do zębów czy szczotki do WC, to tutaj najlepiej odnajdą się dodatki pochodzące z tej samej kolekcji. Dzięki temu całość aranżacji nabierze spójnego i eleganckiego charakteru.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *