Popularne

21 październik 2021

Artykuł

Wnętrza

Jaki kolor szafy do sypialni wybrać, aby pasował do wielu aranżacji?

Jaki kolor szafy do sypialni wybrać, aby pasował do wielu aranżacji?

Sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Aby spełniała swoją wypoczynkową funkcję, należy odpowiednio ją urządzić. Ważne jest nie tylko komfortowe łóżko, ale i inne meble, które będą nie tylko funkcjonalne, ale też uzupełnią aranżację we właściwy sposób. Jak dopasować kolor szafy do sypialni? Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu mebli do przechowywania ubrań i innych akcesoriów?

Jaki kolor szafy wybrać?

Szafa do sypialni powinna być dopasowana do całej aranżacji. Meble stanowią istotne wyposażenie tego pokoju, wpływają na odbiór całego pomieszczenia, szczególnie szafa, która z reguły jest pokaźnych rozmiarów. Takie duże meble do przechowywania ubrań dostępne są w wielu barwach. Szafy do sypialni w różnych kolorach oferuje sklep Meblobranie.pl, nie brakuje modeli utrzymanych w naturalnych odcieniach drewna, jak i wariantów nowoczesnych, w których fronty wykonane są z białych płyt z połyskiem. Jaki kolor szafy będzie odpowiedni w popularnych stylach aranżacyjnych?

Szafy do sypialni klasycznych

W klasycznych sypialniach często dominuje drewno. Oznacza to, że taka właśnie naturalna kolorystyka może pojawiać się również w przypadku mebli. Sprawdzą się więc szafy w różnych odcieniach, np. dębowebukowesosnowe. Nie oznacza to, że tylko jasne barwy są zarezerwowane do klasycznych pomieszczeń. Niektórzy decydują się nawet na szafy z czarnymi frontami, które wprowadzają do sypialni nieco tajemniczości i intymności.

Szafy do sypialni nowoczesnych

W nowoczesnych sypialniach można pozwolić sobie na nieco ekstrawagancji, wszystko zależy od indywidualnych upodobań mieszkańców. Do małych pokojów często kupowane są białe szafy z połyskiem, ponieważ takie optycznie powiększają wnętrze. Dysponując większą powierzchnią, można wybrać meble w soczystych kolorach, niekoniecznie muszą to być barwy nawiązujące do naturalnego drewna.

Szafy do sypialni skandynawskich

Aranżacje w stylu skandynawskim nawiązują do natury, są pełne jasnych barw. Takie powinny być też meble. Wybierane szafy mogą być drewniane. Materiał ten jest powszechnie wykorzystywany we wnętrzach utrzymanych w tym stylu. Dobrym wyborem będą też białe szafy z połyskiem. Sprawdzą się one w sypialniach, w których jest mniejszy dopływ naturalnego światła, a przy tym wizualnie powiększą przestrzeń.

Szafy do sypialni glamour

Styl glamour to często połączenie stylu klasycznego z nowoczesnym. W wielu aranżacjach zauważalny jest pewnego rodzaju eklektyzm. Powszechne dla stylu glamour są dekoracje, chodzi o to, by wyczuwalny był luksus, ale i elegancja, nie można jednak popaść w przesadę. W aranżacjach glamour dominuje zróżnicowana kolorystyka. Nie brakuje fioletów, różu, wyrazistego brązu. Jeżeli chodzi o meble, te mogą być bardziej stonowane. Istotny jest jednak połysk. Szafa ma błyszczeć. Może być biała, brązowa, czarna, najważniejsze, by zwracała na siebie uwagę i nie była po prostu zwykłym meblem do przechowywania ubrań.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *