Popularne

Artykuł

Wnętrza

Jaki kolor szafy do sypialni wybrać, aby pasował do wielu aranżacji?

Jaki kolor szafy do sypialni wybrać, aby pasował do wielu aranżacji?

Sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Aby spełniała swoją wypoczynkową funkcję, należy odpowiednio ją urządzić. Ważne jest nie tylko komfortowe łóżko, ale i inne meble, które będą nie tylko funkcjonalne, ale też uzupełnią aranżację we właściwy sposób. Jak dopasować kolor szafy do sypialni? Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu mebli do przechowywania ubrań i innych akcesoriów?

Jaki kolor szafy wybrać?

Szafa do sypialni powinna być dopasowana do całej aranżacji. Meble stanowią istotne wyposażenie tego pokoju, wpływają na odbiór całego pomieszczenia, szczególnie szafa, która z reguły jest pokaźnych rozmiarów. Takie duże meble do przechowywania ubrań dostępne są w wielu barwach. Szafy do sypialni w różnych kolorach oferuje sklep Meblobranie.pl, nie brakuje modeli utrzymanych w naturalnych odcieniach drewna, jak i wariantów nowoczesnych, w których fronty wykonane są z białych płyt z połyskiem. Jaki kolor szafy będzie odpowiedni w popularnych stylach aranżacyjnych?

Szafy do sypialni klasycznych

W klasycznych sypialniach często dominuje drewno. Oznacza to, że taka właśnie naturalna kolorystyka może pojawiać się również w przypadku mebli. Sprawdzą się więc szafy w różnych odcieniach, np. dębowebukowesosnowe. Nie oznacza to, że tylko jasne barwy są zarezerwowane do klasycznych pomieszczeń. Niektórzy decydują się nawet na szafy z czarnymi frontami, które wprowadzają do sypialni nieco tajemniczości i intymności.

Szafy do sypialni nowoczesnych

W nowoczesnych sypialniach można pozwolić sobie na nieco ekstrawagancji, wszystko zależy od indywidualnych upodobań mieszkańców. Do małych pokojów często kupowane są białe szafy z połyskiem, ponieważ takie optycznie powiększają wnętrze. Dysponując większą powierzchnią, można wybrać meble w soczystych kolorach, niekoniecznie muszą to być barwy nawiązujące do naturalnego drewna.

Szafy do sypialni skandynawskich

Aranżacje w stylu skandynawskim nawiązują do natury, są pełne jasnych barw. Takie powinny być też meble. Wybierane szafy mogą być drewniane. Materiał ten jest powszechnie wykorzystywany we wnętrzach utrzymanych w tym stylu. Dobrym wyborem będą też białe szafy z połyskiem. Sprawdzą się one w sypialniach, w których jest mniejszy dopływ naturalnego światła, a przy tym wizualnie powiększą przestrzeń.

Szafy do sypialni glamour

Styl glamour to często połączenie stylu klasycznego z nowoczesnym. W wielu aranżacjach zauważalny jest pewnego rodzaju eklektyzm. Powszechne dla stylu glamour są dekoracje, chodzi o to, by wyczuwalny był luksus, ale i elegancja, nie można jednak popaść w przesadę. W aranżacjach glamour dominuje zróżnicowana kolorystyka. Nie brakuje fioletów, różu, wyrazistego brązu. Jeżeli chodzi o meble, te mogą być bardziej stonowane. Istotny jest jednak połysk. Szafa ma błyszczeć. Może być biała, brązowa, czarna, najważniejsze, by zwracała na siebie uwagę i nie była po prostu zwykłym meblem do przechowywania ubrań.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *