Popularne

Artykuł

Wnętrza

Jakie kabiny prysznicowe warto montować?

Jakie kabiny prysznicowe warto montować?

Kabiny prysznicowe powinny odznaczać się nie tylko wysoką estetyką, ale także szczelnością i odpornością na uszkodzenia. Sprawdzeni producenci zyskali uznanie na rynku dzięki nowoczesnym systemom maskującym i uszczelniającym, które zapewniają komfort użytkowania i trwałość kabin. Czym odznaczają się poszczególne kabiny prysznicowe? Jakie kabiny nawannowe są godne uwagi? Jak wybrać drzwi prysznicowe?

Typy kabin prysznicowych

Jedna z najważniejszych linii podziału kabin prysznicowych to zróżnicowanie na modele z brodzikiem i bez brodzika.

Ten pierwszy typ jest chętnie wybierany przez osoby, które pragną wydzielić strefę kąpielową od pozostałej przestrzeni. Kabiny prysznicowe z brodzikiem sprawdzają się szczególnie w przypadku starszych użytkowników oraz dzieci – można w tym przypadku wybrać niski próg brodzika lub wysoki. Kształty i wymiary kabin dają szerokie także pole do popisu projektantom wnętrz. Do wyboru mamy różnej szerokości kabiny prysznicowe 70, 80 lub 90 cm, a także większe. Mogą mieć formę narożną, kwadratową, półokrągłą.

Kabiny bez brodzika dają wiele możliwości wykończeniowych i są często oszczędne w formie. Sprawny odpływ wody zapewnia odpowiednie ukształtowanie podłogi łazienki oraz listwa odpływowa. Kabiny bez brodzika mogą mieć w minimalnej wersji tylko jedną ściankę. Wiele modeli nie ma drzwi. Uzyskujemy lekką, ciekawą formę, szczególnie dobrze komponującą się z minimalistycznym, nowoczesnym wystrojem łazienki. Kabiny bez prysznica mogą występować w wersji narożnej (dwie ścianki) oraz zamkniętej z różnymi typami drzwi.

 

Rodzaje kabin nawannowych

Coraz większą popularność zdobywa kabina nawannowa, która pozwala jednocześnie korzystać z wanny lub z prysznica, w zależności od potrzeb. Dzięki temu będziemy mogli wziąć długą kąpiel lub szybki prysznic, w zależności od potrzeb. W tym przypadku wybrać możemy parawan nawannowy składany, przesuwny lub nieruchomy. Kabiny prysznicowe tego rodzaju dopasujemy do każdej wanny, bez względu na jej kształt – od owalnej i narożnej, po okrągłą lub prostokątną. To spora oszczędność miejsca i kosztów, gdyż bardzo często spotykane są w sprzedaży parawany w pakiecie z wanną. Więcej informacji o kabinach nawannowych można znaleźć na blogu: https://sklep.kim24.pl/kabiny-nawannowe-i-parawany

 

Znani producenci kabin prysznicowych

Wśród najbardziej znanych i renomowanych producentów kabin prysznicowych, którzy wciąż się intensywnie rozwijają, warto wyróżnić:

  • Deante,
  • Kerra,
  • Ravak.

Marki te cechują się starannością wykonania i doskonałą jakością, która zapewnia im rosnące zainteresowanie na rynku. Każda z tych firm ma zarówno modele przeznaczone dla klientów z bardzo zasobnymi portfelami, jak i tych szukających rozwiązań ekonomicznych. Takie działanie, pozwalające ulokować się we wszystkich segmentach cenowych nie oznacza zmniejszenia jakości. Wersje różnią się użytymi materiałami i rozwiązaniami, a nie jakością.

Jakie drzwi prysznicowe wybrać?

Wybór idealnej kabiny prysznicowej nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza w domach zamieszkiwanych przez wiele osób – ponieważ wtedy często musimy brać pod uwagę potrzeby różnych użytkowników, o zróżnicowanej sprawności.

W zakresie wystroju, rynek daje nam praktycznie niczym nieograniczone możliwości. Producenci oferują szkło barwione, piaskowane, satynowe, grawerowane oraz ornamentowe. Wybierając materiał, z którego będą ściany kabiny musimy mieć na uwadze usuwanie zabrudzeń i osadu z przeszklenia w przyszłości. Bardzo ważny jest tu system mocowania – niektóre modele posiadają dolne mocowanie, co pozwala na lekkie uchylenia podczas czyszczenia, co ułatwia dokładne umycie wszystkich powierzchni.

Drzwi prysznicowe powinny cechować się nie tylko łatwym otwieraniem i zamykaniem, ale także szczelnością i żywotnością. Do wyboru mamy drzwi składane, przesuwne lub uchylne. Szczególną wygodę i komfort w mniejszych pomieszczeniach zapewniają drzwi przesuwne, które cieszą się dużą popularnością na rynku.

Kabina prysznicowa powiązana jest ściśle z wystrojem łazienki – jeśli planujemy wannę  przydatny będzie model nawannowy, w pozostałych przypadkach musimy przemyśleć, czy chcemy kabinę z brodzikiem, czy bez. Wyboru kabiny należy dokonać na wczesnym etapie projektowania, ponieważ jeśli wybierzemy model bez brodzika, konieczne będzie odpowiednie wyprofilowanie podłogi pod prysznicem oraz montaż listwy odpływowej.

 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *