Popularne

Artykuł

Wnętrza

Karnisze i moskitiery czyli ubieramy okna na wiosnę

Karnisze i moskitiery czyli ubieramy okna na wiosnę

Wiosna to czas wielu zmian. O tej porze roku chętnie wykonujemy remontu, a także zmieniamy wystrój mieszkań i domów. Jest to też doskonała okazja ku temu, aby na nowo „ubrać” okna. Z czego powinien składać się taki okienny „strój”?

Przede wszystkim z moskitiery, która ochroni wnętrze przed owadami i pyłami, wewnątrz domu natomiast powinna znaleźć się osłona okienna chroniąca przed nadmiernym nasłonecznieniem. Możesz tutaj zdecydować się na firanki i zasłonki, a całość aranżacji uzupełnić o roletę. Sprawdź, które z wymienionych produktów najlepiej sprawdzą się w Twoim domu lub mieszkaniu.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż moskitier w oknie?

Jednym z pierwszych „ubiorów” Twojego okna powinna być moskitiera. Jej montaż pozwoli Ci na to, aby ochronić dom przed nieproszonymi gośćmi w postaci różnego rodzaju owadów – od komarów, os czy pszczół po drobne meszki przyciągane przez zostawione na wierzchu jedzenie. Dodatkowo moskitiery o odpowiednio gęstej siatce będą chronić także przed większymi pyłami czy liśćmi opadłymi z drzew, które zostały porwane przez wiatr.

Jeżeli zdecydujesz się na montaż moskitiery, do wyboru masz kilka propozycji. Najchętniej stosowane są moskitiery zwijane w kasecie, a także ramkowe. Oba rodzaje produktów wykonane są z włókna szklanego (siatka), a także z aluminium (rama lub kaseta), czyli materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych.

Jakie karnisze najlepiej będą pasować do nowoczesnych aranżacji?

Jeżeli chcesz, aby Twoje okno prezentowało się naprawdę wyjątkowo, zastanów się nad montażem odpowiedniego karnisza oraz powieszeniem na nich tekstyliów okiennych. Do nowoczesnych aranżacji wybierz karnisze o prostym kształcie i minimalistycznym wykończeniu. Szczególnie ciekawe propozycje znajdują się w linii nowoczesnych karniszy Neo, a także Neo Prestige. Są to pojedyncze lub podwójne karnisze wykonane z metalu oraz połączenia metalu (wszystkie dostępne modele możesz zobaczyć na stronie firmy Karnix – https://www.karnix.pl/linia-neo.html). Pamiętaj, że nowoczesne karnisze możesz też wykorzystać w odświeżonych wersjach klasycznych aranżacji. Dobierz też odpowiednie tekstylia np. zasłony z naturalnych materiałów (bawełny czy lnu) oraz firanki o prostym splocie.

Uzupełnij aranżację okienną o odpowiednio dobrane rolety

Całą aranżację okienną możesz uzupełnić o odpowiednio dobrane rolety. W zależności od modelu, na jaki się zdecydujesz, pozwolą one na dobre zaciemnienie pomieszczenia lub ochronę przed przegrzewaniem się. Będą też pełniły funkcje dekoracyjne. Na jaki model się zdecydować? Obecnie bardzo popularne są rolety w kasecie. Tutaj do wyboru masz klasyczne „pełne” rolety, a także modele typu dzień noc, które składają się z tkaniny w pasy przeźroczyste i nieprzeźroczyste. Ciekawym wyborem może okazać się także montaż rolet rzymskich. Szczególnie jeśli rezygnujesz z zasłon i firan. Tkania jest tutaj zaciągana do góry, a nie nawijana na drążek. Dzięki czemu powstają efektowne fałdy przypominające drapowania stosowane przy upinaniu zasłon. Tego rodzaju rolety będą dobrze prezentować się zarówno w salonie, jak i jadalni czy kuchni.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *