Popularne

Artykuł

Wnętrza

Łóżka kontynentalne Boxspring – czyli królewski komfort w domowej sypialni

Łóżka kontynentalne Boxspring – czyli królewski komfort w domowej sypialni

Sen ma ogromne znaczenie w kontekście zdrowia i dobrego samopoczucia człowieka. Z kolei na komfort snu w najwyższym stopniu wpływa jakość łóżka, na którym wypoczywamy każdego dnia. Choć dla większości osób tradycyjne łóżko z odpowiednio dobranym materacem to optymalne rozwiązanie, maksymalną wygodę i najbardziej stylowy wygląd sypialni zapewni nam tylko łóżko kontynentalne. Czym model ten różni się od zwykłych łóżek?

Łóżka kontynentalne – czym się charakteryzują?

Łóżko kontynentalne od tradycyjnego łóżka z materacem różni się przede wszystkim wysokością. Dzięki temu, że jego konstrukcja stworzona jest na bazie dwóch lub trzech materacy, zapewnia iście hotelowy komfort snu, jakiego nie doświadczamy zazwyczaj we własnych czterech kątach. Powierzchnia spania łóżek Boxspring znajduje się na wysokości około 60 -70 cm, co stanowi doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które mają problem ze wstawaniem i układaniem się do snu (seniorzy, kobiety w ciąży, kontuzjowani). Charakterystyczną częścią łóżek kontynentalnych jest także wysoki tapicerowany zagłówek, który zwiększa komfort wypoczynku w pozycji półleżącej i siedzącej, chroni ścianę przed zabrudzeniami, a także nadaje eleganckiego charakteru aranżacji sypialni. Poza tym, łóżka Boxspring jak żadne inne dostosowują się do potrzeb swojego użytkownika poprzez równomierne rozłożenie ciężaru jego ciała nie tylko na systemie kilku materacy, ale również przy pomocy sprężyn obecnych w skrzyni.

Łóżka Boxspring – czy to dobry wybór dla alergików?

Łóżka kontynentalne to nie tylko maksymalna wygoda, ale również przemyślana, praktyczna konstrukcja. Ponieważ mebel nie stoi bezpośrednio na podłodze, lecz na eleganckich nóżkach, pozwala na swobodne sprzątanie kurzu oraz doskonałą wentylację. To zapobiega z kolei gromadzeniu się szkodliwych dla zdrowia alergenów zarówno w sypialni, jak i w samym łóżku. Poza tym, wysoko umiejscowiona powierzchnia spania chroni użytkownika przed zawirowaniami kurzu, dodatkowo dbając o dobre samopoczucie alergików.

Łóżka kontynentalne – inwestycja w trwałość i piękno

Łóżka kontynentalne można zaliczyć do mebli ekskluzywnych. Produkowane są bowiem z wysokiej jakości materiałów z dbałością o detale. Ich elementy charakteryzuje także powolniejsze zużycie, ponieważ ciężar ciała użytkowników rozkłada się na nich równomiernie i nie powoduje zbyt dużych obciążeń. Łóżka Boxspring to także niezwykle eleganckie i stylowe wyposażenie sypialni, które nie zajmuje więcej miejsca niż tradycyjne łóżko, a jednocześnie prezentuje się naprawdę majestatycznie i z klasą. Co więcej, materiał tapicerki łóżek kontynentalnych można dobrać dowolnie do wystroju swojej sypialni, projektując tym samym mebel skrojony na miarę potrzeb. Łóżka kontynentalne wyglądają pięknie również dlatego, że bardzo często wyposażane są w praktyczny pojemnik na pościel, który ułatwia utrzymanie porządku i sprawia, że wyposażenie wnętrza prezentuje się jeszcze estetyczniej.

Zakup łóżka kontynentalnego to inwestycja w najlepszy sen, w piękny wygląd sypialni oraz w wyposażenie wnętrza, które posłuży swojemu użytkownikowi latami. Jeśli więc należymy do osób, którym trudno wyspać się nawet na profesjonalnie dobranym materacu – łóżko Boxspring może okazać się spełnieniem marzeń o doskonałym komforcie snu.

Artykuł powstał przy wsparciu i inspiracji sklepu meblowego https://www.meble-bogart.pl/.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *