Popularne

Artykuł

Wnętrza

Lustra nieregularne – modne wyposażenie wnętrz

Lustra nieregularne – modne wyposażenie wnętrz

Kiedyś lustra we wnętrzach domów i mieszkań służyły wyłącznie celom praktycznym. Zazwyczaj przeglądano się w nim przed wyjściem, dbano o odpowiedni wygląd czy poprawiano stylizację. Dziś coraz częściej ten element wyposażenia jest oryginalnym wyróżnikiem dla salonu, sypialni czy pozostałych pomieszczeń. O prawdziwą spektakularność dbają jednak lustra nieregularne, które nierzadko są niespotykanym dodatkiem, docenianym przez wielu aranżujących swoje wnętrza.

Zbędny gadżet? Nic bardziej mylnego!

Wydawać, by się mogło, że lustra nieregularne mogą być rozpatrywane wyłącznie w kategoriach niepotrzebnego dodatku. Prawda jest jednak zupełnie inna. Nierzadko bowiem takie lustra nadają charakteru całemu pomieszczeniu, w którym są umieszczone. Decyzja o wyborze nieszablonowego produktu sprzyja otrzymaniu takiego samego efektu. Nieregularne kształty składające się w wielokąty, bądź opływowe figury przyciągają uwagę nie tylko domowników, ale i wszystkich odwiedzających gości.

Z pewnością nieregularne lustra będą doskonałym pomysłem dla urządzenia mieszkań czy domów w stylu nowoczesnym. Jeśli zostaną powieszone w przedpokoju, już od samego wejścia będą współgrać z resztą aranżacji. A zawieszony wzrok przy każdym wychodzeniu z domu czy zachwyty wszystkich odwiedzających będą zdawały się to tylko potwierdzać.

Pomysł na lepszą optykę

Nie od dziś wiadomo, że lustra pomagają optycznie zwiększyć powierzchnię. Dlatego wybór takowych będzie świetnym pomysłem dla niewielkich pomieszczeń. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wybrać nieregularne lustra również w przypadku większego metrażu. Dobrze wkomponowane będzie wpływało tylko korzystnie na całość aranżacji.

Nieregularne lustra są zdecydowanie ciekawą alternatywą dla klasycznych produktów. Opływowe kształty mogą podobać się w wielu odsłonach. Zarówno przy powierzchniach tworzonych w myśl nowoczesności, jak i tych o bardziej industrialnym charakterze. Każdorazowo będzie to świetny pomysł na zorganizowanie niebanalnego wystroju, który zachwyci nawet najbardziej wymagających.

A może jednak klasyka?

Trzeba jednoznacznie stwierdzić – na pewno nie! Można śmiało uznać, że lustra nieregularne decydują o charakterze całego domu lub mieszkania. I to bez cienia przesady. Nawet w otoczeniu mebli pochodzących ze sklepowych, popularnych kolekcji, uwydatnią je i pozwolą podnieść ogólną ocenę. Wszystko przez ich nienaganny, oryginalny charakter.

Tym samym nie pozostaje nawet cień wątpliwości, czy warto zdecydować się na wybór właśnie takich luster. Spodobają się wszystkim tym, którzy stawiają na nietuzinkowe rozwiązania. Doskonały wygląd i codzienny zachwyt będą to tylko potwierdzać. Klasyka jest w tym przypadku na przegranej pozycji. Przynajmniej wtedy, gdy chce się stworzyć prawdziwie oryginalne wnętrze. Poprzez wybór opisywanych produktów bez wahania można stworzyć pomieszczenie, które mogłoby być publikowane na kolejnych stronach katalogów wnętrzarskich. I to bez nawet najmniejszej przesady. Wybór może być więc tylko jeden.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *