Popularne

Artykuł

Wnętrza

Masz problem ze spaniem? Zmień materac na nowy

Masz problem ze spaniem? Zmień materac na nowy

Na ogół dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest zadbanie o higienę snu. Chyba każdy z nas dobrze zna dyskomfort i rozdrażnienie, który towarzyszą nam przez cały dzień po kiepsko przespanej nocy. Warto zastanowić się jak podnieść standard swojego snu, tak aby kolejnego dnia mieć mnóstwo energii na nowe wyzwania.

Czy dobrze się wysypiasz?

Część osób dość regularnie cierpi na zaburzenia snu. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że przyczyny są dość banalne i łatwe do wyeliminowania. Jedną z nich może być zbyt wiele stresów i brak umiejętności wyciszenia się przed snem, jak również źle dobrany materac. W naszym łóżku spędzamy jakieś 8 godzin każdej doby, więc nie warto marginalizować znaczenie prawidłowego wypoczynku. To najlepszy i bezkonkurencyjny sposób na regenerację. Po dobrze przespanej nocy nawet duże problemy wydają się nieco mniejsze. Jest tak, ponieważ sen to nie tylko wypoczynek dla ciała, ale również dla umysłu. To ładowanie baterii fizycznych, emocjonalnych i psychicznych. Sypialnia zawsze powinna być przed snem wywietrzona, warto również zadbać o przyjazną dla skóry pościel bawełnianą. Dobrze wiemy, że ma ona bezpośredni kontakt z naszą skórą, dlatego dbamy o to, aby zawsze była czysta i świeża. Podstawą udanego wypoczynku jest sprężysty materac. Jego wyboru nie warto pozostawiać przypadkowi. Jak dobrać model, który będzie trafną odpowiedzią na nasze potrzeby?

 

Materac sprężynowy 140×200 – kieszeniowy czy bonellowy – co wybrać?

Dużą i zasłużoną popularnością cieszą się materace sprężynowe kieszeniowe o wymiarach 140×200 cm. Oznacza to, że każda sprężyna jest włożona do niezależnej od innych kieszeni. Podnosi to więc komfort spania, ponieważ sprężyny takie świetnie dopasowują się do ciała i naturalnych krzywizn kręgosłupa. To doskonała jakość, ale warto zwrócić uwagę na to, czy do produkcji materaca zostały użyte sprężyny kieszeniowe wysokiej jakości. Chodzi o to, aby drut zbyt szybko się nie odkształcał. Wybierając materac sprężynowy 140×200 cm, chcemy, aby posłużył on nam wiele lat. Solidne wykonanie to więc priorytet. Cena ma dla nas oczywiście duże znaczenie. W sklepach internetowych znajdziemy połączenie wysokich standardów i przyjaznych cen. Warto również zainteresować się sprężynami bonellowymi, które mają nieco inny kształt przypominający klepsydrę. Nacisk w tym mechanizmie powoduje, że będzie on odczuwalny na całej powierzchni równomiernie. Materac sprężynowy bonellowy 140×200 będzie dobry dla osób, które śpią same, sprawdzi się też w hotelach czy w innych miejscach, gdzie materace są dość intensywnie eksploatowane. Dobrze jest poszukać produktów wśród asortymentu firm, które cieszą się dużym uznaniem na rynku. Opinie zadowolonych klientów będą dla nas trafną odpowiedzią na pytanie, który materac wybrać. Jednym z takich sklepów jest Common sklep.

Zalety materacy kokosowych

Warto zainteresować się materacami z wkładem kokosowym. Będą one świetne dla osób, które preferują twarde podłoże, bez utraty sprężystości. To nie tylko przyjemny i komfortowy sen, ale również zdrowie dla kręgosłupa. To optymalny wybór, który umożliwi znalezienie komfortowej pozycji do snu. Materace kokosowe to trwałość i elastyczność bez ryzyka wystąpienia odkształceń. Kokos ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. System wentylacyjny zastosowany w materacach tego typu zapewni komfortowy sen. To rozwiązanie powstrzymujące rozwój pleśni czy drobnoustrojów. Kokos to surowiec naturalny, który występuje w materacu w postaci maty o grubości około 1 cm. Ten naturalny materiał jest dobrze tolerowany przez alergików. Pochłania wilgoć i odprowadza ją na zewnątrz. Kluczowym zadaniem wkładu kokosowego jest nadanie optymalnej twardości całemu materacowi. To więc świetny wybór dla osób ważących więcej niż 80 kg, które powinny wybierać materace dość twarde. Wybór może nie być łatwy, a przed zakupem najlepiej jest ocenić swoje potrzeby. Nie ulega wątpliwości, że materace sprężynowe to absolutny faworyt, który podnosi jakość snu. Ta niewielka zmiana jest często wystarczająca, aby wreszcie zacząć się wysypiać i być zdrowszym. W końcu sen to nasza potrzeba fizjologiczna, która przekłada się na samopoczucie i dobry nastrój.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *