Popularne

Artykuł

Wnętrza

Nowe mieszkanie – jakie meble wybrać do sypialni?

Nowe mieszkanie – jakie meble wybrać do sypialni?

Nowy dom czy własne mieszkanie, to zazwyczaj spełnienie życiowych marzeń. Aby radość była jeszcze większa ważne jest wyposażenie mieszkania w funkcjonalne i piękne meble.

Spośród domowych pomieszczeń najwięcej problemów aranżacyjnych sprawiają sypialnie – ze względu na znaczenie snu dla zdrowia i życia człowieka zaopatrzenie rodziny w odpowiednie meble do sypialni staje się kwestią kluczową.

Łóżka do sypialni – nieco historii

Dzieje łóżka – mebla, na którym życie ludzkie najczęściej się zaczyna i tu się kończy, nie są ani długie, ani burzliwe. Z posłań na skórach czy wełnianych tkanych derkach rzuconych bezpośrednio na ziemię ludzie zrezygnowali około 4000 lat temu. Wprawdzie niektórzy badacze uważają, że pierwsze łóżka były już w neolicie, jednak większość jest zgodna, że łóżka świat zawdzięcza Egipcjanom. Faraon Tutanchamon spał na łożu hebanowym ze złotymi zdobieniami zawieszonym nad ziemią.

Materace wymyślili Rzymianie. Przez długie wieki wypełniane one były słomą lub pierzem. W epoce odrodzenia materace zaczęto pokrywać luksusowymi tkaninami – jedwabiem lub aksamitem.

Ludwik XIV uważał łóżko za najważniejszy mebel – nawet wyroki śmierci na swoich przeciwników politycznych wydawał w jednym ze swoich 413 łóżek znajdujących się w pałacu w Wersalu.

Materace sprężynowe pojawiły się w wieku XIX.

Współcześnie korzystamy z osiągnięć minionych pokoleń – ulepszamy materiały, projektujemy nowe rodzaje materaców z innymi wypełnieniami, zmieniamy design ramy. Ale niezależnie od epoki ludziom zawsze chodzi o to samo: zdrowy, głęboki sen w wygodnym łóżku.

Meble do sypialni – jakie wybrać do nowego mieszkania?

Ilość mebli zależy od wielkości sypialni oraz od potrzeb użytkowników. Jeśli jest to sypialnia małżeńska bez garderoby, to oprócz łóżka powinno w niej znaleźć się miejsce na dużą szafę ubraniową.

Łóżka do sypialni podwójnej powinny mieć szerokość co najmniej 140 cm – najczęściej wybieranym rozmiarem podwójnych łóżek jest 160 x 200 cm.

Oprócz łóżka do sypialni i szafy można również kupić toaletkę z lustrem a także, w miarę posiadanego miejsca, wydzielić część do pracy – biurko z fotelem i dobrym oświetleniem.

Przy łóżkach sprawdzą się funkcjonalne szafki nocne – po jednej dla każdego użytkownika.

Trzeba także przewidzieć instalację dobrego oświetlenia do czytania – lampy stojące na szafkach, kinkiety, jednopunktowe żyrandole na długich zwisach, to najczęściej spotykane rozwiązania w tym zakresie.

Łóżka do sypialni – gdzie kupić najlepsze?

Rynek meblarski w Polsce jest bardzo rozbudowany – salonów meblowych o wielkich powierzchniach wciąż przybywa. Jednak zakupy w takim miejscu wymagają sporo czasu. Najlepiej więc kupić meble do sypialni bez wychodzenia z domu. Możliwe jest to dzięki temu, że istnieje niejeden oferujący wysokiej klasy meble sklep internetowy. Oferta sklepu dostępna całą dobą na monitorze komputera, w tablecie czy telefonie na pewno ułatwia wybór. Do tego sprawne i szybkie metody bezpiecznej płatności, wygodne sposoby i terminy realizacji zamówienia, wszelkie rękojmie zabezpieczające interesy konsumentów.

Nawet jeśli nie wszystkich przekonują aspekty oszczędności czasu, czy inne czynniki praktyczne związane z łatwym zakupem, to warto pamiętać, że oferujący meble sklep internetowy ma nieskończone wręcz możliwości w zakresie ilości łóżek czy innych mebli w ofercie – konwencjonalne magazyny nie mogą się tu porównywać z wirtualnymi półkami sklepowymi.

Źródło: mks-meble.pl

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *