Popularne

Artykuł

Wnętrza

Nowe trendy w wystroju biura

Nowe trendy w wystroju biura

Biuro jest zarówno miejscem pracy jak i przestrzenią, w której nawiązuje się kontakty z klientami czy tworzy wewnętrzną społeczność firmy. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku aranżacja wnętrz ma diametralne znaczenie dla komfortu oraz osiąganych efektów. Moda i pogląd na to, co jest odpowiednie w biurowych wnętrzach zmienia się z upływem lat. Jakie są obecne trendy na biurowe aranżacje?

Co się zmieniło w podejściu do wystroju biura?

Pomieszczenia biurowe z pewnością są stałym elementem każdego zakładu. Już pół wieku temu małe i duże przedsiębiorstwa miały swoje biurowce, a w nich panie w kadrach, księgowości czy dziale zamówień. Pomimo dużego znaczenia tego miejsca dla pracy firmy do jego urządzania nie przykładano wagi. Dlatego większość ówczesnych biur wyglądał podobnie, zarówno pod względem kolorystyki jak i wyposażenia.

Zmiany w aranżacji biur przyniosła popularyzacja ergonomii. Pracodawcy zaczęli postrzegać, że zadbanie o wystrój wnętrz i odpowiednie meble niesie ze sobą wiele korzyści. Pracownicy są mniej zmęczeni, a więc bardziej wydajni i pozytywnie nastawieni do pracy. Nietuzinkowe lady do recepcji czy komfortowe fotele i stoliki biurowe budzą też pozytywne wrażenia u klientów, przekładając się na dobre opinie o firmie.
W nowoczesnym biurze można już spotkać nie tylko ergonomiczne meble, ale też kolorowe wykładziny, zieleń i dekoracje oraz optymalne oświetlenie czy klimatyzację.

Tworzenie przyjaznej, domowej przestrzeni

Jednym z najnowszych trendów w aranżacji współczesnych biur jest tworzenie w nich przestrzeni przyjaznych dla pracownika, klimatem nawiązujących do domu. Określa się to „udomawianiem” biura, kretów polega na wzbogacaniu typowego wyposażenia elementami o wysokim komforcie. Są to np. sofy, fotele, pufy i inne meble tapicerowane, a także krzesła z regulowaną wysokością siedziska i położeniem oparcia czy ergonomiczne biurka.

Jednym z przykładów nowoczesnych mebli biurowych są specjalne biurka i stoły konferencyjne z podnoszonym blatem, który pozwala na wykonywanie pracy w pozycji stojącej. Dzięki temu pracownik ma okazję do odrobiny ruchu i aktywności.

Coś dla klienta czyli lady recepcyjne

Wystrój biura jest aranżowany nie tylko z myślą o komforcie pracowników, ale też jako miejsce przyjazne gościom. Dlatego istotne miejsce w wyposażeniu odgrywają lady do recepcji. Ważnymi cechami takich mebli biurowych są ich unikalność oraz dostosowanie wielkości, kształtu czy wzornictwa do ogólnego wizerunku firmy. Lady recepcyjne na zamówienie powstają z różnych materiałów, są wyposażane w podświetlenie LED czy logo firmy.
Estetyka i wystrój recepcji są niezwykle ważne dla wizerunku biura. Lada recepcyjna na wymiar, zaprojektowana i skomponowana zgodnie z oczekiwaniami klienta, jest istotnym elementem wyposażenia tego pomieszczenia. Dostosowanie jej do potrzeb pełnionych funkcji zapewnia komfort pracownikom obsługi. Wśród nowoczesnych trendów wyróżniają się lady do recepcji o niestandardowych kształtach, ciekawych łączeniach kolorów i materiałów w unikalnych kombinacjach.

Kolorystyka i rośliny

Cechą, która ma duże znaczenie w aranżacji biura jest jego kolorystyka. Obecnie w przeszłość odchodzą szare, nudne i monotonne pomieszczenia, w których przetrwanie ośmiu godzin było prawdziwym wyzwaniem. Projektanci sięgają po intensywne kolory takie jak czerwień, pomarańczowy czy niebieski, które mają ożywiać i pobudzać do działania. Nie brakuje też unikalnych zestawień materiałów, takich jak szkło i drewno, tkaniny i wykładziny dywanowe. Te ostatnie nie tylko dodają przytulności wnętrzom, ale też tłumią dźwięki, tworząc klimat sprzyjający skupieniu i wydajnej pracy.

W aranżacjach nie brakuje też roślin doniczkowych oraz zyskujących coraz większa popularność zielonych ścian. Wielkie obrazy z mchu czy donice i skrzynie z zielonymi kompozycjami nie tylko zapewniają odpoczynek oczom, ale też dostarczają tlen poprawiając jakość powietrza. Kolory i zieleń zdobią też lady do recepcji wykonywane na zamówienie z naturalnego drewna, z zielonymi akcentami czy intensywnie czerwonym logo firmy.

Artykuł powstał we współpracy z ladyrecepcyjne.com.pl

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *