Popularne

Artykuł

Wnętrza

Odpowiednia farba wewnętrzna jest ważniejsza niż myślisz

Odpowiednia farba wewnętrzna jest ważniejsza niż myślisz

Pomalowanie pokoju na nowy kolor to najprostszy sposób na odświeżenie wnętrza domu bądź mieszkania. Choć czynnikiem, na który zwracamy szczególną uwagę jest przede wszystkim wybrany odcień, wysokiej jakości farba wewnętrzna musi cechować się również dobrym składem i prostotą aplikacji. Jakie aspekty warto uwzględnić w pierwszej kolejności, decydując się na domową metamorfozę?

Farba wewnętrzna to jeden z kluczowych czynników aranżacyjnych

Osoby, które planują niewielkie odświeżenie swoich czterech kątów, zazwyczaj zaczynają planowanie remontu od wyboru właściwego odcienia farb na ściany. Decyzja ta jest w pełni zrozumiała – chcemy dołożyć wszelkich starań, aby kupiona farba dobrze korespondowała z naszymi meblami i ogólną prezencją pokoju. Przy wyborze kolorów kierujemy się również naszymi indywidualnymi upodobaniami, nierzadko zapoznajemy się również z tzw. psychologią kolorów.

Warto mieć jednak na względzie, że poszczególne farby do malowania wnętrz odznaczają się odmiennymi parametrami technicznymi, mogą być również przeznaczone do konkretnych typów pomieszczeń. Nie powinniśmy bagatelizować też korzyści, jakie wiążą się z doborem materiałów wspierających koncepcję tzw. zdrowego mieszkania, czyli produktów mogących wpływać na poprawę zdrowia i samopoczucia domowników.

Jaki kolor powinna mieć farba wewnętrzna w naszym domu?

Choć najważniejszym kryterium wyboru koloru do naszych czterech kątów powinny być nasze upodobania, warto pamiętać, że poszczególne grupy kolorów wywołują u większości osób zbliżone skojarzenia i reakcje. Jeśli zamierzamy przywołać w domu spokojną, delikatną aurę, doskonałą do wypoczynku, pracy i spotkań z przyjaciółmi, rozważymy wybór ponadczasowych pasteli. Barwy te najlepiej odnajdują się w towarzystwie bieli, z którą tworzą gustowną oprawę dla dodatków o nietypowych fakturach, intrygującym wzornictwie i kontrastującej kolorystyce.

Jeśli zależy nam na wywołaniu uczucia równowagi i optycznym powiększeniu przestrzeni, nie wahajmy się sięgnąć po spokojne beże oraz szarości – to naturalna i łagodna grupa odcieni, która nie wywołuje zmęczenia oczu, pomaga zachować skupienie i wywołać wewnętrzny spokój. Co więcej, barwy te bardzo dobrze wkomponują się w szereg wiodących stylów wykończenia wnętrz.

odpowiednia farba wewnętrza jest ważniejsza niż myślisz

Czy farba Baumit IonitColor jest tym, czego szukasz?

Przykuwający uwagę kolor nie jest jedynym kryterium, jakie powinna spełniać wysokiej jakości farba do malowania wnętrz. Odpowiednio dobrana farba może pozytywnie oddziaływać na samopoczucie domowników nie tylko ze względu na swój odcień, lecz również z powodu wyjątkowej funkcjonalności i właściwości fizycznych. Temat ten przybliżył nam ekspert firmy Baumit, Tomasz Dzierwa. – Aby czuć się naprawdę komfortowo w swoich czterech kątach, malujmy ściany i sufity z wykorzystaniem farb wysoce paroprzepuszczalnych, wyprodukowanych na bazie naturalnych składników, bez użycia konserwantów i obecności szkodliwych dla zdrowia lotnych związków organicznych.

– Produktem, który spełnia powyższe kryteria, jest farba Baumit IonitColor, poprawiająca jakość powietrza poprzez oczyszczenie go z drobinek kurzu i pyłków. Produkt ten wytwarza naturalne jony ujemne, które działają na zanieczyszczenia niczym magnes, gdyż przyciągają je i wiąże ze sobą. Zwiększony ciężar sprawia, że szybciej opadają one na podłogę, skąd bardzo łatwo można je uprzątnąć.

Farba do malowania wnętrz powinna być aplikowana na odpowiednie podłoże

Aby uzyskać doskonale gładkie i równe powierzchnie ścian i sufitów, warto zdecydować się na wybór dobrej jakości gładzi. Zastanawiając się nad zakupem odpowiedniego produktu, warto postawić na produkty z serii Baumit Ionit, takie jak mineralna masa szpachlowa w formie pasty Baumit IonitFinish czy sucha mieszanka do wymieszania z wodą Baumit IonitFino. Obie powyższe masy szpachlowe posiadają zdolność do regulowania poziomu wilgotności powietrza, co zauważalnie przekłada się na nasze samopoczucie.

Postaw na bezkompromisowe rozwiązania

Eksperci szacują, że w przestrzeniach zamkniętych spędzamy nawet 90% swojego życia. Wybierając farby, warto mieć na względzie, że czynniki zdrowotne są równie istotne jak sfera wizualna. Zapoznaj się z gładziami i farbami wewnętrznymi marki Baumit i postaw na dobre samopoczucie mieszkańców oraz zdrowy mikroklimat.

 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *