Popularne

Artykuł

Wnętrza

Oszczędność miejsca dzięki odpowiedniemu zawieszeniu telewizora

Oszczędność miejsca dzięki odpowiedniemu zawieszeniu telewizora
Young Woman Lying On White Carpet Holding Remote Control Enjoying Watching Television At Home

Teraz jest doskonały czas, aby rozważyć zakup nowego telewizora! Niezależnie od tego, czy znajdziesz ofertę online, czy też otrzymasz ją w prezencie wakacyjnym, będziesz chciał rozpakować i jak najszybciej rozpocząć oglądanie nowego telewizora.

Znajdź mieszkanie.

Płaskie telewizory LCD nie tylko świetnie wyglądają, ale także dzięki cienkim profilom można je stosunkowo łatwo zamontować na ścianie. Zawieszenie telewizora pozwoli zaoszczędzić miejsce i uchroni go przed od niemowlętami i małymi dziećmi na wypadek, gdyby trzeba było zabezpieczyć miejsce do zabawy przed dziećmi.

Oto kilka wskazówek, jak poprawnie powiesić nowy telewizor w swoim mieszkaniu i ukryć przewody:

Etap 1: Rozpakowywanie.

Rozpakuj telewizor, w tym kable, wsporniki, piloty i wszystkie związane z nimi dokumenty. Trzymaj telewizor w ochronnym opakowaniu i umieść go stroną do dołu na płaskiej powierzchni pokrytej kocem.

Etap 2: Uchwyty mocujące.

Przymocuj uchwyty z tyłu telewizora za pomocą dołączonego do zestawu sprzętu.

Upewnij się, że do otworów w telewizorze zostały dobrane śruby o odpowiednim rozmiarze.

Krok 3: Zaznacz lokalizację telewizora.

Wybierając lokalizację do powieszenia telewizora, pamiętaj, że telewizory najlepiej oglądać na poziomie tuż nad poziomem oczu. Aby ukryć kable, wybierz miejsce, w którym przewody mogą być łatwo podłączone od źródła do telewizora. Po wybraniu lokalizacji narysuj szkic telewizora na ścianie ołówkiem i prostą krawędź. Będziesz również chciał zawiesić telewizor w pobliżu gniazdka zasilania. Aby uzyskać czystszy wygląd, należy zainstalować nowe gniazdko bezpośrednio za telewizorem.

Krok 4: Zamocować uchwyt ścienny.

Jeśli uchwyt ścienny nie został dostarczony wraz z telewizorem, należy zakupić taki, który wytrzyma pełny ciężar telewizora. Jeśli chcesz obrócić telewizor lub przedłużyć go od ściany, rozważ montaż na ścianie za pomocą przegubu.
Aby zabezpieczyć telewizor, należy zamontować uchwyt ścienny bezpośrednio w parze kołków rozporowych w ścianie. Jeśli wkręty zostaną włożone do suchego tynku, telewizor będzie bardziej podatny na upadek i pęknięcia. Używając kołków, zlokalizuj dwa w obrysie telewizora. Zaznacz zewnętrzne krawędzie i środki każdego sworznia. Upewnij się, że uchwyt ścienny jest ustawiony równomiernie na ścianie, a następnie wywierć otwory. Na koniec przymocuj uchwyt do ściany za pomocą dołączonego zestawu.

Krok 5: Ukrycie przewodów.

Wytnij otwór w ścianie tuż pod uchwytem, aby przeprowadzić przewody za pomocą wiertła. Upewnij się, że znasz średnicę otworu, której potrzebujesz (rozmiar będzie się zmieniał w zależności od ilości podłączanych przedmiotów i ilości kabli), tak aby po zawieszeniu otwór był całkowicie zasłonięty przez telewizor.

Poprowadź kabel bezpośrednio przez uchwyt i otwór w ścianie.

Wytnij kolejny otwór, w którym kable muszą wychodzić ze ściany. Punkt wyjścia można później ukryć za pomocą mebla.

Przymocuj wszystkie kable do telewizora i przeprowadź je przez pierwszy wycięty otwór, przesuwając telewizor bliżej ściany i montując go. Poproś znajomego o pomoc w podniesieniu telewizora i poprowadzeniu kabli. Po zamontowaniu telewizora na ścianie, kable powinny być widoczne przez drugi otwór. Palcem sięgnij do środka i wyciągnij kable. Podłącz je do źródła zasilania, a będziesz gotowy do oglądania nowego telewizora!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *