Popularne

Artykuł

Architektura

Projektowanie wnętrz Kraków: salon w zgodzie z zasadami feng shui

Projektowanie wnętrz Kraków: salon w zgodzie z zasadami feng shui

Salon to najbardziej reprezentacyjne miejsce w naszym mieszkaniu. Dlaczego więc nie sprawić, żeby dominowała w nim pozytywna energia. Specjalista od projektowania wnętrz z Krakowa radzi jak urządzić salon zgodnie z zasadami feng shui, czyli sztuki aranżacji wnętrz, która była stosowana w starożytnych Chinach już kilka tysięcy lat temu.

Salon feng shui – cechy charakterystyczne

Projektant wnętrz z Krakowa zauważa, że specjaliści od feng shui radzą, żeby salon znajdował się jak najbliżej wejścia. Jest to wskazówka cenna przede wszystkim dla osób, które są na etapie projektowania domu. Chodzi tu o to, żeby pomieszczenia przeznaczone dla domowników nie znajdowały się na drodze gości do salonu. Bardzo ważne jest także, żeby okna salonu wychodziły na południowy wschód (nigdy na północ).

Salon feng shui – jakie kolory wybrać?

Salon to miejsce, gdzie spędzamy czas z rodziną, często zapraszamy także znajomych. Według feng shui relacje rodzinne powiązane są z żywiołem drewna. Jeżeli więc chcemy, żeby kształtowały się pomyślnie, nie zapomnijmy o umieszczeniu w salonie zielonych elementów. Żywioł drewna to również odcienie fioletu i lawendy.

Jako, że salon to także miejsce spotkań towarzyskich warto wykorzystać w nim takie kolory jak pomarańczowy, żółty i czerwony. Są do kolory bardzo intensywne, dlatego też nie powinny dominować w salonie (w nadmiarze mogą być męczące). Możemy zdecydować się na przykład na żółte, pomarańczowe i czerwone akcesoria – pokrowce na poduszki, donice, wazony, itp.

Jeżeli chodzi o ściany – możemy je pomalować na biało, gdyż biel umożliwia stworzenie spokojnej, uporządkowanej przestrzeni.

Projektant wnętrz z Krakowa: meble w salonie

Projektant wnętrz z Krakowa radzi, żeby w salonie unikać zbyt dużej ilości mebli. Zdaniem ekspertów od feng shui nadmiar mebli zakłóca swobodny przepływ energii, co będzie mieć negatywny wpływ na domowników. Niewskazane jest także rozkładanie w salonie dużego dywanu. Na środku pomieszczenia nie powinno się ustawiać żadnych mebli i sprzętów – powinno być to miejsce wolne.

Bardzo ważnym meblem w salonie jest kanapa. Należy ją ustawić przodem do drzwi i plecami do ściany (dzięki takiemu ustawieniu osoby siedzące na kanapie będą się czuły komfortowo). Obok kanapy należy ustawić stolik kawowy. Najlepiej jeżeli jest on okrągły, pozbawiony ostrych kantów.

Jeżeli nie wyobrażamy sobie salonu bez telewizora, pamiętajmy, że nie może on być centralnym punktem pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem jest telewizor na specjalnym wysięgniku, który możemy wyciągnąć w momencie, gdy chcemy z niego korzystać.

Jakie dekoracje wybrać do salonu urządzonego zgodnie z zasadami feng shui?

Specjaliści od feng shui zalecają powieszenie w salonie obrazów. Pamiętajmy jednak o tym, że nie wszystkie obrazy będą odpowiednie. Jeżeli zależy nam na utrzymaniu pozytywnej energii w pomieszczeniu – wybierzmy obrazy o relaksującej, pozytywnej tematyce. Mogą być to pejzaże, zwierzęta, kwiaty i inne rośliny.

Należy bezwzględnie zrezygnować z eksponowania ostrych przedmiotów (takich jak miecze czy szable), broni palnej (nawet jeśli jest zabytkową pamiątką – wprowadza ona do wnętrza negatywną energię), poroża jeleni czy skór zwierząt.

Dobrym pomysłem jest umieszczenie w salonie dekoracyjnych roślin doniczkowych (w szczególności takich, które posiadają zaokrąglone liście), luster, mis, metalowych dzwonków (znakomicie oczyszczają one energię pomieszczenia). Dobrym wyborem będą także świece czy rodzinne zdjęcia (warto jest je oprawić w okrągłe lub owalne, drewniane ramki).

 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *