Popularne

Artykuł

Wnętrza

Pufy do salonu – 4 zalety tych popularnych mebli

Pufy do salonu – 4 zalety tych popularnych mebli

Puf to dość specyficzny rodzaj mebla. Pozornie niezgrabny, jednak już po kliku sekundach użytkowania trudno z niego zejść – jest tak wygodny. Niezależnie od tego, jaką sylwetkę ma użytkownik, mebel ten bez trudu się do niego dopasuje. Najczęściej spotyka się klasyczne „worki”, choć niekiedy stosowane są pufy w kształcie stołków czy modele z blatem, umożliwiające na przykład wygodne wypicie kawy. Mają one różne rozmiary, kolory, kształty – jest to mebel uniwersalny, dlatego tak chętnie jest kupowany. Jakie są zalety pufów?

Wygoda

Pufy do siedzenia do salonu są bardzo wygodne, ze względu na możliwość dopasowania się zarówno do wzrostu użytkownika, jak i jego sylwetki. Meble te z reguły pozbawione są twardszych elementów, a materiał, z jakiego są wykonane jest miękki i miły w dotyku. Dzięki temu pufy są idealne do czytania książek czy oglądania telewizji, gdyż nawet długie przebywanie na nich nie męczy kręgosłupa i mięśni. Charakterystyka ich wykonania powoduje, iż są świetnym izolatorem od zimnej podłogi i wręcz zachęcają do spędzenia na nich jak najwięcej czasu.

Wszechstronność

Ze względu na specyfikę wykonania, pufy mogą bez problemu zastąpić inne meble. Można je wykorzystać do leżenia, jako łóżka, a także jako fotel, podnóżek a nawet leżak. Niektóre modele wykonane są z materiałów impregnowanych, pozwalając na używanie ich nie tylko w domu, ale również w ogrodzie. W przypadku nagłego załamania pogody można zostawić je na powietrzu, a nawet wykorzystać jako pojemnik, chowając najpotrzebniejsze rzeczy do środka (w przypadku puf w kształcie stołków).

Mobilność

Mimo, iż pufy produkowane są w różnych rozmiarach, ich zaletą jest lekkość. Jest to możliwe, gdyż do wypełnienia ich wnętrza stosuje się specjalny styropianowy granulat. Związana z tym jest duża mobilność tych mebli – przeniesienie ich w drugi kąt pomieszczenia nie sprawi problemów nawet małemu dziecku. Jednak lekkość i mobilność nie oznacza małej trwałości. Wręcz przeciwnie – bez problemu można je wykorzystywać w pokojach dziecięcych bez obaw o ich zniszczenie.

Łatwe do czyszczenia

Pufy to meble, które bardzo łatwo utrzymywać w czystości. W zależności od materiału, z jakiego zostały wykonane wystarczy tylko przetarcie powierzchni (materiały impregnowane, eko-skóra) lub zdjęcie pokrycia i wypranie w pralce automatycznej (tkaniny naturalne lub syntetyczne). Do mebli wykonanych z eko-skóry nie powinno stosować się środków chemicznych czy detergentów – wystarczy zwykłe szare mydło, rozcieńczone w wodzie lub odrobina płynu do mycia naczyń, oraz oczywiście wilgotna ściereczka do przetarcia.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *