Popularne

Artykuł

Wnętrza

Styl wystroju wnętrz: Tanie i niepowtarzalne pomysły dla Twojego domu

Styl wystroju wnętrz: Tanie i niepowtarzalne pomysły dla Twojego domu

Będziesz spędzać znaczną część swojego życia w domu. Przyznajmy, że jesteś w swoim wygodnym wnętrzu, kiedy jesteś w domu, dlatego jako właściciel domu powinieneś dążyć do tego, aby Twoje wnętrza były przytulne i estetyczne. Może się wydawać, że tak nie jest, ale wybór aranżacji wnętrza może w rzeczywistości zmienić lub zakłócić nastrój w całym domu.

Oto tanie i niepowtarzalne pomysły na aranżację wnętrz dla Twojego domu:

1. Pozbądź się nieestetycznych przedmiotów: Zanim zaczniesz się martwić o swój budżet na aranżację wnętrz, zacznij od podstaw. Oczyść swój dom i pozbywaj się bałaganu. To bardzo prosta wskazówka, która będzie wymagała tylko niewielkiej ilości czasu i trochę ciężkiej pracy, ale będzie miała duże znaczenie!

Więc idź dookoła domu i sprawdź, czego już nie będziesz potrzebował.

Na przykład zepsute krzesło powinno być natychmiast wyrzucone, niezależnie od jego wartości sentymentalnej. Przedmioty, które nie spełniają już swojej funkcji, nie są jedynie brzydkie, ale również zabierają cenną przestrzeń, przyczyniają się do bałaganu i zbierania kurzu.

Poza uszkodzonymi meblami, oto inne rzeczy, które należy wyrzucić:

 • Stare czasopisma, gazety, notatki
 • Dodatkowe naczynia i pojemniki do przechowywania żywności
 • Meble i szafy, w których znajdują się tylko śmieci i przedmioty, których nie można zidentyfikować
 • Oczywiście, śmieci i przedmioty nieidentyfikowalne
 • Stare, uszkodzone i/lub bezużyteczne urządzenia i sprzęt (np. odtwarzacz kasetowy, gdy nie masz kaset), urządzenie do robienia ciasteczek, którego używałeś ostatnio dwa lata temu, stary komputer stacjonarny, którego nikt nie używa)
 • Zużyte zasłony i pościel
 • Bibeloty i pamiątki
 • Wszystko, co nie sprawia żadnej radości

Łatwiej jest myśleć o swoim stylu projektowania, kiedy zaczynasz na czystym stole. Jeśli jeszcze nie znasz swojego osobistego stylu, poszukaj w Internecie przewodnika, który pomoże Ci określić Twój styl aranżacji wnętrza.

2. Pomaluj akcentującą ścianę: Często używa się jednego odcienia farby we wnętrzach domu – jeśli część mieszkalna jest pomalowana w kremie, oczekuj tego samego w korytarzu i sypialni architekta. Wzbogać pokój o nowe życie malując jedną ścianę w innym kolorze – czyli ścianę akcentującą.
Ściana akcentująca może dodać estetyki pomieszczeniu poprzez przełamanie monotonii i płaskości ścian jednokolorowych. Może być również wykorzystana jako powierzchnia do powieszenia wszystkich ulubionych dzieł sztuki i dekoracyjnych mebli, aby je podkreślić. Masz swobodę, aby zrobić cokolwiek z akcentującą ścianą.

Oto jak możesz to zrobić:

 • Przygotuj swoją ścianę akcentującą czyszcząc ją i nakładając taśmę malarską w celu określenia obszarów, które mają być pomalowane. Chroń swoją podłogę i meble, używając folię ochronną stare gazety i karton działają równie dobrze.
 • Używaj innego koloru farby do stworzenia ściany akcentującej. Na przykład, jeśli jadalnia jest pomalowana na biało, stwórz ścianę akcentującą w odcieniach czerwieni i bordo.
 • Wybierz farby, które odpowiadają Twojemu budżetowi i preferencjom stylistycznym. Istnieje szeroki wybór farb do wyboru, więc to zadanie będzie bardzo łatwe.
 • Wykorzystanie różnych faktur w ścianie akcentującej jest również doskonałym pomysłem. Jeśli Twój dom jest pomalowany w odcieniach błękitu lub zieleni, możesz mieć teksturowaną ścianę w kolorze pomarańczowym lub brązowym.

Wszyscy Twoi goście natychmiast skierują oczy na te ściany akcentujące w momencie, gdy wejdą do Twojego domu.

3. Wymień poszewki poduszek na nowe: Rzuć poduszki zapewniające komfort ludziom, którzy mieszkają razem z tobą. Ale czy wiedziałeś, że możesz z nich korzystać, aby wzbogacić wnętrze Twojego domu? Te elementy mogą być małe, ale mogą znacząco zmienić wygląd pomieszczenia.
Rzuć poduszki, które uzupełniają resztę mebli i wystroju Twojego salonu, stworzą ciepłe i przytulne uczucie, podczas gdy inne tworzą wesołe i energiczne wibracje.
Jeżeli ty już posiadasz kilka poduszek, wymieniaj pokrowce z twoimi ulubionymi projektami, aranżuj je schludnie w twoim salonie, a będzie dobrze. Możesz zmieniać poszewki tak często, jak chcesz, aby pasowały do Twojego domu – to Ty jesteś szefem!
Te przedmioty są bardzo tanie, a nawet można je samemu przygotować!

4. Dodaj małe akcenty: Wielu właścicieli domów chce być na bieżąco z najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Chcieliby oni szukać inspiracji online, które mogą wdrożyć w swoich własnych przestrzeniach. Jeśli jesteś jednym z nich, rozważ zakup małych elementów akcentu zamiast kupować ogromne meble i drogie dekoracje. Oto zalety stosowania elementów akcentujących:

 • Małe elementy akcentujące, takie jak poduszki i elementy dekoracyjne są tanie. Na przykład, jeśli obecnie trend jest kwiatowy, można kupić poduszki w nadruki róż i umieścić wazon ze świeżymi różami w stoliku do kawy.
 • Ta opcja pozwoli Ci mieć elastyczność w swoim stylu dekoracji wnętrz, ponieważ możesz mieć swobodę zmiany go, kiedy chcesz, bez rozbijania banku. Ponadto, małe elementy akcentujące zapewniają niezliczone możliwości miksowania i dopasowywania.
 • Elementy akcentujące mogą być małe, ale z pewnością mogą mieć ogromny wpływ na atmosferę w Twoim domu. Wystarczy zwrócić uwagę na jego rozmiar, teksturę i funkcję. Możesz sięgnąć po profesjonalistów aby wesprzeć Cię w tym procesie.

Kwestie wewnętrzne


Zewnętrzne strony domu mogą być pierwszą rzeczą, którą zauważą goście i przechodnie, ale to nie znaczy, że należy całkowicie ignorować swoje wnętrza. Wręcz przeciwnie, należy poświęcić czas na pracę nad wystrojem wnętrza domu, bo tam właśnie się zatrzymujesz. Definiując swój osobisty styl i stosując techniki opisane w tym artykule, Twój dom będzie wyglądał jak wart milion dolarów!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *