Popularne

Artykuł

Wnętrza

Sufit podwieszany – najważniejsze informacje w pigułce

Sufit podwieszany – najważniejsze informacje w pigułce

Chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym i stworzyć funkcjonalne wnętrze o ciekawej aranżacji? Być może rozwiązanie podwieszanego sufitu spełni postawione oczekiwania. Poniżej przedstawiono garść informacji dotyczących sufitu podwieszanego i na co powinno się zwracać szczególną uwagę, decydując się na tę konstrukcję.

Czym jest podwieszany sufit?

Podwieszany sufit to część gipsowo-kartonowej bądź gipsowo-włóknowej konstrukcji umieszczanej tuż pod stropem, która ma pełnić funkcje zarówno estetyczne, jak i użytkowe. Podwieszany sufit umożliwia ukrycie fragmentów instalacji, a także zamaskowanie małych niedociągnięć budowlanych, takich jak nierówności stropu. Dodatkowo konstrukcja podwieszanego sufitu może mieć właściwości tłumiące, jak również i izolacyjne, szczególnie jeśli pomiędzy faktycznym stropem a płytami g-k zostanie umieszczony odpowiedni materiał.

Podwieszany sufit może pełnić również rolę dekoracyjną. Istnieje wiele koncepcji na nadanie charakteru wnętrzu, właśnie przy pomocy podwieszanego sufitu, a szczególnie popularne są lampy ukryte w takiej konstrukcji.

Aranżacja podwieszanego sufitu

Odpowiednie zamontowanie podwieszanego sufitu można sprawić, że pomieszczenie optycznie wyda się większe i przestronniejsze niż jest w rzeczywistości. Warto zwrócić się po poradę do architekta, który doradzi, jak powinien wyglądać podwieszany sufit, by osiągnąć oczekiwany efekt oraz gdzie najlepiej go umiejscowić, by padające na niego promienie światła optycznie powiększały pomieszczenie.

Ciekawą adaptacją podwieszanego sufitu są dekoracje świetlne. Podwieszany sufit może być oświetlony na całej długości, jak i fragmentarycznie. Można zamontować żarówki o jednolitym świetle, jak i kolorowe taśmy LED, które nadadzą ciekawego charakteru wnętrzu. Z podwieszanego sufitu mogą również zwisać lampy, co idealnie będzie komponowało się przykładowo ze stołem jadalnianym.

Elementy, które świetnie nadają się do tworzenia powieszanych sufitów, znajdują się na stronie Siniat.pl

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *