Popularne

Artykuł

Wnętrza

Sypialnia w stylu industrialnym – propozycje lamp

Sypialnia w stylu industrialnym – propozycje lamp

Sypialnia ma być miejscem, które sprzyja odpoczynkowi i łatwemu zasypianiu. To taka oaza, w której powinniśmy się czuć bezpiecznie i przyjemnie. Każdy element wyposażenia ma znaczenie, podobnie jak i zastosowane oświetlenie. Lampy powinny być dobrane pod kątem metrażu, funkcjonalności, a także stylu sypialni.

Jedną z ciekawym propozycji wystroju sypialnianego jest styl industrialny. W jaki sposób dobrać oświetlenie, które sprawdzi się w sypialni, a jednocześnie będzie podkreślało tę aranżację?

Trzy rodzaje oświetlenia – must have każdej sypialni

Zacznijmy od oświetlenia, które obowiązkowo musi się znaleźć w każdej sypialni, niezależnie od stylu, jaki został w niej przyjęty. Potrzebne są zatem trzy typy oświetlenia: główne, zadaniowe oraz dekoracyjne. To pierwsze odpowiada za równomierne rozświetlenie całej sypialni, a także za komfortowe korzystanie z niej o każdej porze. Drugie – za doświetlenie, czyli – w przypadku sypialni – możliwość czytania tuż przed snem, ale i wstawania do łazienki nocą, bez budzenia osoby śpiącej obok w łóżku. Trzecie – uczestniczy w budowaniu przyjaznej atmosfery tego wnętrza.

Te trzy typy oświetlenia stanowią must have każdej sypialni. Lampy, które sprawdzają się w poszczególnych rolach znaleźć można w sklepie LightPlus.pl.

Przestronna sypialnia o otwartej przestrzeni

Styl industrialny charakteryzuje się otwartymi przestrzeniami, przestronnością oraz pewną dozą surowości. Taka sypialniana aranżacja może być jednak zarówno praktyczna, jak i bardzo klimatyczna. Jakie lampy będą odpowiadały charakterowi industrialnego wystroju sypialnianego?

W centralnym punkcie sufitu warto zastosować lampę zawieszoną na długiej lince bądź kablu, zakończoną geometrycznym kloszem lub ażurową, metalową oprawą. Sprawdzone rozwiązanie to także lampa pozbawiona jakiegokolwiek klosza, za to o dużej żarówce, niekoniecznie typowej pod względem kształtu.

Oświetlenie boczne, czyli lampy do wieczornego czytania i nie tylko

Nad wezgłowiem bądź szafkami nocnymi przyda się oświetlenie boczne, a w tej roli najlepiej się sprawdzają kinkiety lub plafony. Montowane na ścianie oferują nie tylko praktyczne oświetlenie, ale i uwagę skierowaną np. na ciekawie wykończoną ścianę.

Wybierać warto pośród minimalistycznych i prostych konstrukcji, łączących metal z drewnem. Do tego stonowana kolorystyka, najlepiej utrzymana w odcieniach szarości, czerni czy bieli, które pojawiają się wśród aranżacji industrialnych. Inspiracji w tym temacie można również poszukać na stronie https://ihome24.pl/.

Oświetlenie dekoracyjne – lampy stołowe lub podłogowe

Zarówno w małej, jak i dużej sypialni, która została urządzona w stylu industrialnym, przyda się oświetlenie dekoracyjne. Sprawdzą się tu lampy stołowe lub podłogowe. Modele stołowe mogą oferować metalowy klosz lub abażur, najlepiej otwarty ku dołowi, aby płynące z niego światło budowało klimat sypialni. Wśród lamp podłogowych można postawić np. na tripod – konstrukcję, której podstawa przypomina sztalugę, a wieńczy ją prosty klosz otwarty ku górze.

Pamiętajmy, aby wybierać wśród produktów oświetleniowych, które są minimalistyczne, proste, za to z materiałów wysokiej jakości. Dopracowane, o detalach przyciągających wzrok. Z materiałów odpowiednie będą metal i drewno, a lekkości dodadzą szklane dodatki. Kolorystyka podstawowa dla sypialni industrialnej to wspomniane już szarości czy czernie, choć nie trzeba całkowicie rezygnować z wyrazistych kolorów. Niech będą one jednak akcentami, a nie odcieniami dominującymi. W ten sposób stworzymy wyjątkową sypialnię industrialną.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *