Popularne

Artykuł

Wnętrza

Tapety dla dzieci – jakie wybrać?

Tapety dla dzieci – jakie wybrać?

Choć wydają się nieco przestarzałe i na dobrych kilka lat wyszły z mody, dziś wracają z podwójną siłą. Tapety dla dzieci – doskonały sposób na to, aby z jednej strony zadowolić malucha, z drugiej zaś pięknie udekorować wnętrza. Podpowiadamy, które zasługują na szczególną uwagę.

Tapeta dla maluszka

Dekoracja pokoju niemowlęcego zawsze jest wyzwaniem, bowiem maluszek nie jest w stanie powiedzieć, co dokładnie lubi i oglądanie jakich barw sprawia mu przyjemność. Co więcej, większość rodziców dekoruje pokój niemowlęcy jeszcze przed pojawieniem się nowego członka rodziny na świecie. Tapety dla dzieci do pokoju niemowlaka powinny mieć przede wszystkim spokojne barwy – można postawić na pastelową zieleń, delikatne szarości czy błękity. Oczekując dziewczynki możemy oczywiście wybrać tapetę dla dziecka w kolorze różowym, jednak coraz odchodzi się od starodawnego podziału różowy – dziewczynki, niebieski – chłopcy. W ostatnim czasie bardzo modne stały się tapety dla dzieci z motywami zwierząt leśnych lub hodowlanych. Mają one zazwyczaj stonowane barwy, a dzięki odpowiednio dużym ilustracjom mogą one posłużyć do nauki pokazywania i nazywania zwierzątek. Hitem wśród rodziców niemowlaków są tapety z motywami fluorescencyjnymi, które świecą w ciemności. Dzięki tego rodzaju tapetom dla dzieci można stworzyć wrażenie nocy, co ułatwi niemowlęciu zasypianie.

Tapeta dla starszaka

Wśród starszaków królują od lat tapety dla dzieci z motywami ulubionych postaci z bajek czy kreskówek. O ile w przypadku, gdy maluch ma swój samodzielny pokój, o tyle w sytuacji, w której musi dzielić go z rodzeństwem, trzeba poszukać pewnego rodzaju kompromisów odnośnie wyboru tapet dla dzieci. Oczywiście można jedną ścianę wytapetować jednym wzorem, inną zaś drugim. Niemniej jednak warto poszukać rozwiązań, które będą odpowiadały wszystkim dzieciom mieszkającym w danym pokoju. Zamiast ulubionych bohaterów na ścianie mogą pojawić się innego rodzaju motywy, które dzieci doskonale znają i lubią. Wybór tapet dla dzieci jest bardzo szeroki, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Można postawić na motywy zwierzęce, tęczowe czy też samochody w przypadku chłopców, natomiast dla dziewczynek mogą być to ulubione lalki. Pamiętajmy jednak, żeby tapeta dla dzieci miała delikatne kolory, które pomogą dziecku wyciszyć się i uspokoić, na przykład po całym dniu w szkole czy przedszkolu. Krzykliwe, mocne kolory mogą negatywnie oddziaływać na układ nerwowy dziecka, dlatego lepiej jest ich unikać dekorując pokój dziecięcy.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *