Popularne

Artykuł

Wnętrza

Wanny wolnostojące – wady i zalety

Wanny wolnostojące – wady i zalety

Wanny wolnostojące, które były najbardziej popularne w latach 80, ostatnio wracają do łask i znów stają się modne. Modele te cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników, nie tylko ze względu na praktyczność i wygodę użytkowania takiej wanny, ale również jej walor dekoracyjny. Pasują zarówno do nowoczesnych łazienek, jak i do tych zaprojektowanych w stylu tradycyjnym.

Zalety wanien wolno stojących

Bardzo spora ilość osób ceni ten model wanien, ze względu na fakt, że ich wybór jest naprawdę ogromny i różnorodny, każdy więc z powodzeniem może znaleźć coś dla siebie. Główną zaletą wanien wolno stojących jest zdecydowanie fakt, że stanowią one doskonały element dekoracyjny łazienki i to niezależnie od tego, w jakim stylu została ona urządzona. Wanny tego rodzaju z powodzeniem nadadzą się bowiem do łazienek w stylu nowoczesnym, skandynawskim, tradycyjnym bądź minimalistycznym. Na rynku znaleźć można wiele modeli w różnych kształtach, wanny owalne, okrągłe, w kształcie koła, a nawet asymetryczne, co sprawia, że łatwo jest dopasować dany model do swojego pomieszczenia.

Oprócz waloru dekoracyjnego wanny wolnostojące posiadają również zalety praktyczne. Przede wszystkim wanna takiego rodzaju, to zdecydowanie większa wygoda, można bowiem wejść do niej z każdej strony, dowolnie ją przesunąć w razie potrzeby, a podczas sprzątania łatwiej jest zadbać o czystość wanny, ze względu na łatwą dostępność do każdej z jej stron.

Więcej informacji na temat wanien wolnostojących, polecamy tekst: https://wmieszkaniu.pl/czym-sa-wanny-wolnostojace-art729.html

Wady wanien wolno stojących

Oprócz zalet, modele tego typu posiadają również wady. Głównym minusem jest tutaj przede wszystkim dość wysoka cenna takiej wanny, w porównaniu do wanien zabudowanych. Ponadto wadą tego typu modeli, jest fakt, że potrzebują one wiele miejsca, co oznacza, że w praktyce, jeżeli chcemy zdecydować się na wannę wolno stojącą, potrzebujemy łazienki z minimum 10 metrami kwadratowymi powierzchni.

Choć łatwiej taką wannę wyczyścić, ze względu na łatwy do niej dostęp, jednocześnie musimy poświęcić na to więcej czasu, z racji tego, że wanna wolno stojąca brudzi się praktycznie z każdej strony. Sprzątanie zajmie nam więc więcej czasu. Taki model wanny również jest bardziej narażony na uszkodzenia, a sposób jej montażu nie raz staję się kłopotliwy ze względu na potrzebę zainstalowania baterii z przyłączem w podłodze.

Reasumując, wanny wolnostojące to zdecydowanie produkt ostatnio bardzo popularny. Nie nadaje się on jednak do każdego pomieszczenia, ma ponadto zarówno wady, jak i zalety. Kwestia czy postawimy na wannę wolno stojącą, zależy więc przede wszystkim od naszych wymagań, jak i możliwości.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *