Popularne

Artykuł

Wnętrza

Wanny wolnostojące – wady i zalety

Wanny wolnostojące – wady i zalety

Wanny wolnostojące, które były najbardziej popularne w latach 80, ostatnio wracają do łask i znów stają się modne. Modele te cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników, nie tylko ze względu na praktyczność i wygodę użytkowania takiej wanny, ale również jej walor dekoracyjny. Pasują zarówno do nowoczesnych łazienek, jak i do tych zaprojektowanych w stylu tradycyjnym.

Zalety wanien wolno stojących

Bardzo spora ilość osób ceni ten model wanien, ze względu na fakt, że ich wybór jest naprawdę ogromny i różnorodny, każdy więc z powodzeniem może znaleźć coś dla siebie. Główną zaletą wanien wolno stojących jest zdecydowanie fakt, że stanowią one doskonały element dekoracyjny łazienki i to niezależnie od tego, w jakim stylu została ona urządzona. Wanny tego rodzaju z powodzeniem nadadzą się bowiem do łazienek w stylu nowoczesnym, skandynawskim, tradycyjnym bądź minimalistycznym. Na rynku znaleźć można wiele modeli w różnych kształtach, wanny owalne, okrągłe, w kształcie koła, a nawet asymetryczne, co sprawia, że łatwo jest dopasować dany model do swojego pomieszczenia.

Zobacz również:  Wnętrze jak z filmu

Oprócz waloru dekoracyjnego wanny wolnostojące posiadają również zalety praktyczne. Przede wszystkim wanna takiego rodzaju, to zdecydowanie większa wygoda, można bowiem wejść do niej z każdej strony, dowolnie ją przesunąć w razie potrzeby, a podczas sprzątania łatwiej jest zadbać o czystość wanny, ze względu na łatwą dostępność do każdej z jej stron.

Więcej informacji na temat wanien wolnostojących, polecamy tekst: https://wmieszkaniu.pl/czym-sa-wanny-wolnostojace-art729.html

Wady wanien wolno stojących

Oprócz zalet, modele tego typu posiadają również wady. Głównym minusem jest tutaj przede wszystkim dość wysoka cenna takiej wanny, w porównaniu do wanien zabudowanych. Ponadto wadą tego typu modeli, jest fakt, że potrzebują one wiele miejsca, co oznacza, że w praktyce, jeżeli chcemy zdecydować się na wannę wolno stojącą, potrzebujemy łazienki z minimum 10 metrami kwadratowymi powierzchni.

Choć łatwiej taką wannę wyczyścić, ze względu na łatwy do niej dostęp, jednocześnie musimy poświęcić na to więcej czasu, z racji tego, że wanna wolno stojąca brudzi się praktycznie z każdej strony. Sprzątanie zajmie nam więc więcej czasu. Taki model wanny również jest bardziej narażony na uszkodzenia, a sposób jej montażu nie raz staję się kłopotliwy ze względu na potrzebę zainstalowania baterii z przyłączem w podłodze.

Zobacz również:  Blaty marmurowe do łazienki – czy warto się na nie zdecydować?

Reasumując, wanny wolnostojące to zdecydowanie produkt ostatnio bardzo popularny. Nie nadaje się on jednak do każdego pomieszczenia, ma ponadto zarówno wady, jak i zalety. Kwestia czy postawimy na wannę wolno stojącą, zależy więc przede wszystkim od naszych wymagań, jak i możliwości.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *