Popularne

Artykuł

Wnętrza

Wskazówki, jak zmienić swój nudny apartament w luksusowe mieszkanie

Wskazówki, jak zmienić swój nudny apartament w luksusowe mieszkanie

Co jest takiego, że wizyta w ekskluzywnym, luksusowym hotelu sprawia, że czujesz się ogólnie dobrze? Czy może to być świeża, szeleszcząca pościel, która wyśle Cię do wymarzonej krainy czarów, czy też abstrakcyjna sztuka, która przeniesie Cię do innego wszechświata, pozostawiając Cię w zachwycie podczas Twojej wizyty? Jakikolwiek aspekt Ci się podobał, czy nie sprawiło to, że chciałbyś żyć w takim luksusie?

Cóż, jeśli jesteś właścicielem domu, masz swobodę dekorowania i renowacji domu w taki sposób, w jaki chcesz. Ale jeśli jesteś najemcą, może to być inna historia.

Kiedy po raz pierwszy wprowadzasz się do mieszkania, co widzisz? Ściany, podłogi, drzwi i okna. To do Ciebie, wynajmującego, należy dodanie stylu i osobowości do Twojej przestrzeni życiowej.

Mieszkanie może być czasem takim hamulcem. Mają tak wiele ograniczeń…. nie możesz robić tego lub nie możesz robić  tamtego. No cóż, nadszedł czas, aby najemcy połączyli siły i powiedzieli „nie” nudnym warunkom życia! Przyjrzymy się niektórym sposobom na przekształcenie twojego skromnego mieszkania w ekskluzywny apartament marzeń.

Przywróćcie do życia swoje ściany

Większość najemców apartamentów pozwala na malowanie ścian mieszkania, pod warunkiem, że pomalujesz je z powrotem w oryginalnym kolorze, zanim się wyprowadzisz.

Zazwyczaj ściany mieszkania są białe lub szare. To po prostu krzyczy nudno….to nudne także dla luksusowych hoteli. Większość luksusowych hoteli ma ścianę akcentującą. Ściana akcentująca to ściana, która jest całkowicie odmienna od pozostałych ścian, bez względu na to, czy została pomalowana inaczej, czy też jest pokryta tapetą.

Możesz użyć dowolnego pokoju na ścianę akcentującą, choć najczęściej znajdują się one w sypialni lub pokoju dziennym. Powiedzmy, że wybrałeś pokój dzienny, aby mieć ścianę akcentującą. Którąkolwiek ścianę wybierzesz, aby była akcentowana, ta ściana ma być centralnym elementem całego pokoju.

Twoja ściana akcentująca nie tylko przywróci ten pokój do życia, ale doda osobowości do pomieszczenia, a także jest odbiciem Ciebie i Twojego własnego osobistego stylu i blasku.

Luksusowa pościel

Czy to tylko ja, czy Ty też masz tendencję do spania lepiej, gdy jesteś w ekskluzywnym hotelu? Czy wiesz, co to jest tego tajemnicą? To pościel!

Wiesz, że nie musisz wyjeżdżać do kurortu w egzotycznym kraju, aby spać w raju. Jeśli chcesz, aby Twoje łóżko przypominało łóżko, w którym spałeś w pięciogwiazdkowym hotelu, powinieneś zakosztować luksusowej pościeli i wystroju.

Kiedy mówię luksusową pościel, mam na myśli najładniejszą poduszkę, prześcieradła z dużą ilością nitek, doskonałe materiały i materace. Kupując produkty dobrej jakości, otrzymujesz długotrwałe rezultaty.

Odgracanie

Mniej znaczy więcej. Wszystko ma swoje miejsce, a kiedy rzeczy są na swoim miejscu, porządek zostaje przywrócony. Jeśli Twoja szafa jest pełna ubrań i butów, których nie nosiłeś w ciągu ostatniego roku, to prawdopodobnie dobrym pomysłem jest pozbycie się ich. Wszystko, co pozostaje, to zostawienie miejsca na nowe ubrania, co w rzeczywistości oznacza wycieczkę na zakupy!

Wyznacz także określone obszary dla pewnych rzeczy. Zamiast wracać do domu i rzucać kluczami na kuchenny stół, zakup stelaż na klucze, na którym możesz je powiesić. Jeśli masz korespondencję, ale nie masz czasu na przeczytanie jej natychmiast to ustaw koszyk przeznaczony na pocztę. Twoja poczta zniknie z przejścia i jest w wyznaczonym miejscu. Jest większe prawdopodobieństwo, że nie zostanie przypadkowo wyrzucona lub pominięta.

Nigdy nie zdajesz sobie sprawy z tego, ile rzeczy zbierasz, dopóki ich nie przejrzysz i nie zdeklasujesz. Wcześniej posprzątałem i znalazłem wszystkie te rzeczy, które wydawało mi się, że zgubiłem, a gdy już je znalazłem, od razu chcę je zatrzymać….. chomika we mnie odziedziczyłem po babci.

Myślę, że wszyscy mamy w sobie trochę ze zbieracza. Jest to zły duch i musisz trzymać się z dala od niego! Twoja szafa będzie Ci dziękować!

Rośliny

Nigdy nie lekceważyć mocy roślin w Twoim mieszkaniu. Niezależnie od tego, czy jest to prawdziwa, czy sztuczna roślina, dodaje tylko element stylu i klasy do wystroju Twojego mieszkania.

Idealnie, żywa roślina byłaby najlepsza, ponieważ jest estetyczna, ale również przyjazna dla ciebie. Teraz, jeśli jesteś nie potrafisz dbać o rośliny, to po prostu postaw na sztuczną roślinę…. jest ona nadal estetyczna, ale bez odpowiedzialności bycia dobrym hodowcą rośliny.

Od tapet do farb

Kiedy byliśmy młodsi, umieszczenie plakatu swojego ulubionego zespołu muzycznego było prawdopodobnie wystarczającą ozdobą, ale wraz z wiekiem, twój gust i styl ewoluuje. Więc pomyśl o swoim mieszkaniu jak o pustym płótnie….wolnym i otwartym na twórcze możliwości, z nutką klasy.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *